×

Wyszukaj artykuł


Wyczekiwana zmiana!

Rewolucja w PKP – pasażerowie długo na to czekali

Redakcja Pinbook | 28-11-2019 | skomentuj

Rewolucja w PKP – pasażerowie długo na to czekali

Fotografia poglądowa

Oceń


Polskie Koleje Państwowe w ostatnich latach przechodzą prawdziwą rewolucję. Pasażerowie mogą cieszyć się szybszymi podróżami, większym komfortem podróży i innymi udogodnieniami (np. WiFi). Wciąż jednak kolej zawodzi pod wieloma innymi względami. Problematyczne są zwłaszcza opóźnienia i niedogodności związane z internetowym systemem kupna biletów. Platforma często losowo przydzielała miejsca i utrudniała podróże w grupach. Niemal niemożliwe było do tej pory wybranie miejsca, na którym nam zależało.

  Zobacz także  


Wszystko ma się zmienić już wkrótce. 15 grudnia PKP wprowadza nowy rozkład jazdy. Póki co wprowadza on sporo zamieszania – przed świętami podróżnicy będą musieli dostosować się do nowych godzin odjazdów i przyjazdów. Są jednak także plusy grudniowych zmian.

Jedziesz PKP? Wybierz miejsce przez internet

Już 15 grudnia będziemy mogli skorzystać z możliwości wyboru konkretnego miejsca w wagonie. Takie udogodnienie zapowiedziano już kilka miesięcy temu. Niestety zmiany nie obejmą od razu całego taboru. Od grudnia objęte nim będą jedynie elektryczne zespoły trakcyjne - Pendolino, Flirt i Dart. Rozwój PKP i modernizacja infrastruktury sprawiają również, że nie wszystkie połączenia będą obsługiwały od razu to udogodnienie. Koleje idą jednak w dobrym kierunku i wydaje się, że wprowadzane i planowane zmiany zadowolą większość pasażerów. 


Wszystko na temat:

Pociągi Internet Technologia Wszystkie tagiKomentarze: