×

Wyszukaj artykuł


Wyczekiwana zmiana!

Rewolucja w PKP – pasażerowie długo na to czekali

Redakcja Pinbook | 28-11-2019 | skomentuj

Rewolucja w PKP – pasażerowie długo na to czekali

Fotografia poglądowa

Oceń


Polskie Koleje Państwowe w ostatnich latach przechodzą prawdziwą rewolucję. Pasażerowie mogą cieszyć się szybszymi podróżami, większym komfortem podróży i innymi udogodnieniami (np. WiFi). Wciąż jednak kolej zawodzi pod wieloma innymi względami. Problematyczne są zwłaszcza opóźnienia i niedogodności związane z internetowym systemem kupna biletów. Platforma często losowo przydzielała miejsca i utrudniała podróże w grupach. Niemal niemożliwe było do tej pory wybranie miejsca, na którym nam zależało.

  Zobacz także  

Video dnia:Wszystko ma się zmienić już wkrótce. 15 grudnia PKP wprowadza nowy rozkład jazdy. Póki co wprowadza on sporo zamieszania – przed świętami podróżnicy będą musieli dostosować się do nowych godzin odjazdów i przyjazdów. Są jednak także plusy grudniowych zmian.

Jedziesz PKP? Wybierz miejsce przez internet

Już 15 grudnia będziemy mogli skorzystać z możliwości wyboru konkretnego miejsca w wagonie. Takie udogodnienie zapowiedziano już kilka miesięcy temu. Niestety zmiany nie obejmą od razu całego taboru. Od grudnia objęte nim będą jedynie elektryczne zespoły trakcyjne - Pendolino, Flirt i Dart. Rozwój PKP i modernizacja infrastruktury sprawiają również, że nie wszystkie połączenia będą obsługiwały od razu to udogodnienie. Koleje idą jednak w dobrym kierunku i wydaje się, że wprowadzane i planowane zmiany zadowolą większość pasażerów. 


Wszystko na temat:

Pociągi Internet Technologia Wszystkie tagiDodaj komentarz