× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Rekordowa ilość zachorowań na odrę

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

Rekordowa ilość zachorowań na odrę

WorldHealthOrganisation

Oceń


Statystyki rosną

I to w przerażającym tempie, gdyż w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019r. odnotowano w Polsce 554 przypadki zachorowań na odrę. Jak informuje Państwowy Zakład Higieny, jest to liczba 7–krotnie większa, niż zmierzona w zeszłym roku w tym samym okresie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odnotowała aż 3 – krotny wzrost zachorowalności w stosunku do ubiegłego roku w Europie. Wynosi ona teraz ponad 82 tys. przypadków, z czego 53,2 tys. na Ukrainie.

  Zobacz także  


Epidemiolodzy tłumaczą ten wzrost głównie powiększaniem się ruchów antyszczepionkowych, gdyż to właśnie ludzie nieszczepieni chorują w ponad 72% przypadków. Największy odsetek zarażonych jest w grupie wiekowej 30-39, bo aż 26,7%. Pojawiają się również przypadki, w których osoby szczepione przeciw odrze zarażają tą chorobą, ale nie ma u nich mocnych objawów choroby, wykazują się jedynie tendencją do zarażania.

Przypominamy, że skuteczną metodą uniknięcia zachorowania są regularne szczepienia, ogólnodostępne i darmowe. Możemy je wykonać w ambulatoriach i przychodniach po uprzednim zarejestrowaniu się.

Wszystko na temat: