×

Wyszukaj artykuł

Znamy skład polskich skoczków

Puchar Świata w Willingen. Kiedy odbędą się zawody?

Redakcja Pinbook | 04-02-2020 | skomentuj

Puchar Świata w Willingen. Kiedy odbędą się zawody?

Fotografia poglądowa

OceńJuż niebawem rozpocznie się kolejny etap Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2019/2020. Po skokach w japońskim Sapporo przyszedł czas na Willingen w Niemczech. Odbędą się tam dwa konkursy indywidualne. Zawodnicy będą walczyć w mini cyklu Willingen Five na obiekcie Mühlenkopfschanze. Cały turniej składa się z pięciu skoków – kwalifikacyjnego i dwóch prób z każdego konkursu. Zwycięży skoczek, który otrzyma najwyższą łączną notę. W nagrodę zwycięzca otrzyma 25 tysięcy euro.

  Zobacz także  


W zeszłym roku w Willingen Five wygrał Japończyk, Ryoyu Kobayashi. Polskim skoczom też poszło bardzo dobrze – Piotr Żyła zakończył cykl na drugim miejscu, Kamil Stoch na czwartym, a Dawid Kubacki na piątym.

Skład polskich skoczków

Po zawodach w Sapporo rozpoczęły się rozmowy dotyczące składu polskiej kadry w Willingen. Ani jeden zawodnik z kadry B (Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała) nie zdobył bowiem punktu w Japonii. Mimo to, trener Michał Doleżał podjął decyzję o daniu szansy wszystkim skoczkom, którzy walczyli w Sapporo. Dodatkowo, do sześciu zawodników startujących w Japonii, dołączy Jakub Wolny. W związku z tym, w Willingen wystąpią: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.

Plan zawodów w Willingen

Piątek, 7 lutego:
- 11:00 odprawa techniczna
- 15:30 oficjalny trening (dwie serie)
- 18:00 kwalifikacje

Sobota, 8 lutego:
- 15:00 seria próbna
- 16:00 konkurs indywidualny

Niedziela, 9 lutego:
- 15:00 seria próbna
- 16:00 konkurs indywidualny

  Zobacz także  


Klasifikacja generalna po 18 z 30 indywidualnych konkursów indywidualnych wygląda w następujący sposób:

Wszystko na temat:

Dawid Kubacki Kamil Stoch Skoki narciarskie Sport Sezon zimowy Niemcy Polska Reprezentacja Wszystkie tagiKomentarze: