× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Przemyt na Lotnisku Chopina

Tysiące papierosów ukryto w meblach kuchennych

Redakcja Pinbook | 14-01-2020 | skomentuj

Tysiące papierosów ukryto w meblach kuchennych

mazowieckie.kas.gov.pl

Oceń


Izba Administracji skarbowej w Warszawie poinformowała, że ujawniono 263 tys. sztuk papierosów, które były ukryte w paczkach, które miały zawierać meble kuchenne. Nielegalny transport przyleciał do Polski z Dubaju. Wartość tych wyrobów tytoniowych ocenia się na ponad 300 tys. złotych. Jak podaje KAS, przemyt został ujawniony dzięki sprawnej analizie ryzyka. Praca funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) nie polega bowiem jedynie na kontrolowaniu bagaży podróżujących, ale również przesyłek lotniczych. Tak też się stało z paczkami z Dubaju.

  Zobacz także  


Oddział Celny Towarowy I w Warszawie, mający swoją siedzibę w Terminalu Cargo Lotniska Chopina, dziennie sprawdza ponad 3 tys. przesyłek z całego świata.

Kontrola

Przesyłka nadana z Dubaju została prześwietlona. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudził obraz, jaki ukazał się im oczom – jak podaje KAS, prześwietlane paczki przypominały raczej obudowy urządzeń elektrycznych wyposażone we włączniki oraz przewód zasilający, a nie deklarowane meble. Podjęto więc decyzję o otwarciu paczek. Okazało się, że zawierały one metalowe stelaże, wypełnione nielegalnymi papierosami. W efekcie, funkcjonariusze ujawnili w 18 kartonach o wadze 532 kg ponad 263 sztuk papierosów, nie posiadających polskiej akcyzy. Zostały one zajęte jako dowód do sprawy karnej skarbowej.

Wszystko na temat:

Przemyt Polska Dubaj Przestępstwo Wszystkie tagiDodaj komentarz