×

Wyszukaj artykuł


Wpadły na lotnisku Chopina

Próbowały wwieźć do Polski ponad 8 kilogramów heroiny

Redakcja Pinbook | 10-10-2019 | skomentuj

Próbowały wwieźć do Polski ponad 8 kilogramów heroiny

Oceń


Kolejna próba przemytu heroiny na warszawskim lotnisku Chopina. Przypomnijmy, że w czerwcu i lipcu udaremniono dwie próby wwiezienia do naszego kraju łącznie 11 kilogramów heroiny. Tym razem celnikom udało się ujawnić niebezpieczny narkotyk w bagażach dwóch turystek, które przyleciały do Polski z Republiki Południowej Afryki – łącznie w ich bagażach znaleziono 8,5 kg heroiny.

  Zobacz także  


Holenderka i Brytyjka przyleciały do naszego kraju z Johannesburga. Wzbudziły one podejrzenia funkcjonariuszy – nie potrafiły określić celu swojej wizyty w RPA ani przybycia do Warszawy w drodze powrotnej do swoich krajów. Zdecydowano się więc na przeprowadzenie przeszukania bagaży turystek.

Narkotyki w drugim dnie

O przebiegu przeszukania poinformowała Izba Administracji Skarbowej:

Po otwarciu bagaży pełnych ubrań, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna grubość spodu walizek. Pomiędzy ich ściankami, w podwójnym dnie, ukryte były po dwie paczki oklejone folią i taśmą, zawierające granulat koloru beżowego

Walizka Holenderki obciążona była 5 kilogramami heroiny, Brytyjka miała w walizce 3,5 kilograma niebezpiecznej substancji. Teraz postępowanie w sprawach kobiet przeprowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Głos w sprawie zabrał Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, Radosław Borowski:

Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat

Holenderka i Brytyjka najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie – to jednak prawdopodobnie dopiero początek ich problemów. Wartość ujawnionych narkotyków to około 1,7 mln złotych. 

Wszystko na temat:

Wiadomości Warszawa Narkotyki Wszystkie tagiDodaj komentarz