Premiera odbędzie się w sieci

„SpongeBob Film: Na ratunek” - animacji nie zobaczymy w polskich kinach

Najnowszy film animowany „SpongeBob Film: Na ratunek” miał się ukazać w kinach już 31 lipca 2020 roku. Okazuje się, że jednak nie zobaczymy go na wielkim ekranie. Studio Paramount Pictures oraz Nickelodeon podjęli decyzję, że produkcja nie zostanie wprowadzona do dystrybucji kinowej. Ich władze ogłosiły w amerykańskich mediach, że premiera filmu zostanie przesunięta na początek 2021 roku i pojawi się wówczas nie w kinach, lecz na VOD. Decyzja ta dotyczy nie tylko rynku amerykańskiego, ale wielu innych krajów na świecie, w tym Polski. Jeszcze nie poinformowano, na jakiej platformie streamingowej będziemy mogl zobaczyć nowe przygody SpongeBoba Kanciastoportego.

"SpongeBob Film: Na ratunek"/Mat. prasowe

Środowisko filmowe podaje dwie możliwe przyczyny tej decyzji. Jedną z nich może być częściowo pandemia koronawirusa, która sprawi, że niewielu widzów będzie chciało przyjść do kin na seans. Z drugiej strony prezes ViacomCBS Digital, Marc DeBevoide stwierdził w oświadczeniu, że celem tego kroku jest promowanie platformy CBS All Access.

Nowe przygody SpongeBoba

Nadchodzący „SpongeBob Film: Na ratunek” będzie już kolejną ekranizacją przygód żółtej gąbki. Serial „SpongeBob Kanciastoporty” produkowany przez Nickelodeon od 1999 roku, który został stworzony przez biologa morskiego oraz animatora Stevena Hillenburga, doczekał się łącznie dwunastu sezonów i jest jedną z najchętniej oglądanych animacji na świecie. Na jego kanwie powstało kilka kolejnych filmów pełnometrażowych, takich jak „SpongeBob Kanciastoporty” z 2004 roku czy „SpongeBob: Na suchym lądzie”. Najnowsza produkcja będzie z kolei pierwszym filmem animowanym o SpongeBobie, który w całości powstał za pomocą animacji komputerowej. „SpongeBob Film: Na ratunek” wyreżyserował Tim Hill. Głosu filmowym postaciom użyczył między innymi Keanu Reeves, a także Tom Kenny, Akwafina, Mr. Lawrence, Bill Fagerbakke, Rodger Bumpass i Clancy Brown. Muzykę do filmu stworzył Hans Zimmer. Można więc śmiało powiedzieć, że warto poczekać na premierę nowej animacji.

Czekacie na premierę nowego filmu o SpongeBobie? W tym czasie koniecznie zobaczcie inne świetne filmy animowane, takie jak „W głowie się nie mieści” czy „Baranek Shaun”. Polecamy również obejrzeć kinową wersję „Fistaszków”.


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO