×

Wyszukaj artykuł

Kiedy będzie premiera?

„Matrix 4” - prace nad filmem niedługo zostaną wznowione

Redakcja Pinbook | 15-05-2020 | skomentuj

„Matrix 4” - prace nad filmem niedługo zostaną wznowione

Materiały prasowe

OceńZdjęcia do czwartej odsłony „Matrixa” rozpoczęły się już na początku lutego w San Fransisco. W połowie marca ekipa filmowa miała zacząć kręcić kolejne ujęcia w Berlinie, ale z powodu pandemii koronawirusa prace nad filmem zostały wstrzymane. Z informacji otrzymanych przez serwis Variety wynika, że niebawem mają zostać wznowione prace na planie. Zdjęcia realizowane w Niemczech ruszą już 6 lipca. Następnie, film będzie kręcony w Chicago. Aktorzy podpisali już nowy kontrakt, który przedłuża ich angaż w filmie o osiem tygodni.

  Zobacz także  


Chociaż prace nad filmem uległy znacznemu opóźnieniu, na razie nie mówi się o przesunięciu daty jego premiery. Wytwórnia Warner Bros. utrzymuje, że zgodnie z pierwotnym planem odbędzie się ona 21 maja 2021 roku.

Nowe twarze

Jak się można domyślać, w głównych rolach ponownie zobaczymy największe gwiazdy serii, czyli Keanu Reevesa jako Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity. W „Matrixie 4” pojawią się jednak również nowe twarze. W rolę Morfeusza tym razem wcieli się Yahya Abdul-Mateen II, który zastąpi Laurence’a Fischburne’a. Na ekranie pojawią się również tacy aktorzy, jak Neil Patrick Harris, Jonathan Groff czy Jessica Handwick. Na razie fabuła czwartej odsłony jest owiana tajemnicą – wiadomo jedynie, że będzie dotyczyć podróży w czasie.

Podobnie jak trzy pierwsze części serii, „Matrix 4” będzie reżyserowany przez Lanę Wachowski, która odpowiada również za scenariusz. Co ciekawe, reżyserka tym razem zamierza nakręcić film zupełnie samodzielnie, czyli bez udziału ekipy filmowej. Dzięki temu widowiskowe i najważniejsze w filmie sceny akcji mają znacznie zyskać na jakości.


Wszystko na temat:

Keanu Reeves Lana Wachowski Filmy Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze: