×

Wyszukaj artykuł

Kolejny sukces polskiego reżysera

„Sala samobójców. Hejter” - HBO stworzy serial na podstawie filmu Jana Komasy

Redakcja Pinbook | 12-08-2020 | skomentuj

„Sala samobójców. Hejter” - HBO stworzy serial na podstawie filmu Jana Komasy

"Sala samobójców. Hejter"/Materiały promocyjne

OceńFilm „Sala samobójców. Hejter” w reżyserii Jana Komasy okazał się prawdziwym międzynarodowym sukcesem. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili wykorzystać w pełni drzemiący w nim potencjał i stworzyć serial na jego podstawie. Jak podaje portal Deadline, platforma HBO właśnie zakończyła rozmowy w sprawie realizacji serialu i podpisała kontrakt na nakręcenie anglojęzycznej produkcji. Za stworzenie serialu będą odpowiadać Dan Farah z Farah Films i Roy lee z Vertigo. Jan Komasa, scenarzysta Mateusz Pacewicz oraz Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński z Naima Film będą współproducentami wykonawczymi projektu.

  Zobacz także  


W filmie Jana Komasy wystąpili między innymi Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Maciej Stuhr, Vanessa Alexander i Jacek Koman. W tym roku „Hejter" otrzymał główną nagrodę na prestiżowym Tribeca Film Festival.

Opowieść o zemście

Pierwsze pogłoski na temat nakręcenia serialu w oparciu o „Salę samobójców. Hejter” pojawiły się już w maju. Mówił o tym wówczas Jan Komasa, który podkreślał, że jego film stanowiłby świetną podstawę do nakręcenia wieloodcinkowej produkcji. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać premiery nowego serialu HBO. Nie są znane również szczegóły jego fabuły. Przypominamy, że film „Sala samobójców. Hejter” opowiada o Tomku, który jest studentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W pewnym momencie zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Młody mężczyzna postanawia jednak trzymać ten fakt w tajemnicy i dalej korzysta z pomocy finansowej otrzymywanej od rodziców Gabi Krasuckiej, z którą przyjaźni się od dziecka. Gdy Krasuccy dowiadują się o jego kłamstwie, zupełnie tracą zaufanie do Tomka i ograniczają mu kontakty z Gabi. Rozżalony chłopak postanawia zemścić się na swoich dawnych dobroczyńcach przy pomocy współczesnych technologii.

Na nowy serial z pewnością jeszcze trochę poczekamy. W tym czasie warto nadrobić filmowe zaległości i obejrzeć inne produkcje Jana Komasy - „Boże Ciało” i „Miasto 44”. Polecamy również film „Sala samobójców” z 2011 roku.


Wszystko na temat:

Jan Komasa HBO Seriale Seriale online Maciej Musiałowski Agata Kulesza Maciej Stuhr Wszystkie tagiKomentarze: