×

Wyszukaj artykuł

Reżyserka zdradziła swoje plany

„Drakula” - nowy film o słynnym wampirze będzie inny od poprzednich

Redakcja Pinbook | 09-06-2020 | skomentuj

„Drakula” - nowy film o słynnym wampirze będzie inny od poprzednich

Kadr z filmu "Drakula"

OceńPierwsze pogłoski o powstaniu nowej ekranizacji słynnej powieści Brama Stokera pojawiły się już w marcu tego roku. W ostatnich dniach ogłoszono, że rozpoczęły się właśnie prace nad nową produkcją. Film dla studia Blumhouse wyreżyseruje Karyn Kusama, twórczyni takich hitów kina grozy jak „Zaproszenie” czy „Niszczycielka”. Okazuje się, że reżyserka planuje przedstawić zupełnie inny obraz słynnego wampira, który do tej pory był postrzegany głównie poprzez pryzmat romantyzmu. Co więcej, nowy film nie będzie się tak mocno opierał na książce Stokera, jak jego poprzednicy.

  Zobacz także  


„Drakula” to będzie już kolejny remake klasycznych horrorów powstałych w studiu Universal. Niedawno studio ogłosiło, że nakręci nową wersję „Wilkołaka”. Z pewnością do tej decyzji przyczynił się ostatni sukces filmu „Niewidzialny człowiek”.

Koniec romantycznego bohatera

Niedawno Karyn Kusama wzięła udział w podcaście „The Kingcast”, w którym opowiedziała nieco o nowym projekcie. Z jej słów można wnioskować, że tym razem widzowie będą mogli zobaczyć zupełnie inną wersję krwiożerczego wampira, która będzie znacząco odbiegać od poprzednich wyobrażeń. Ponadto, prawdopodobnie film ukaże historię Drakuli widzianą tym razem z jego punktu widzenia. Jak reżyserka zauważyła, do tej pory była ona opowiadana głównie z perspektywy jego ofiar, a nie jego samego:

Coś, co zostało przegapione w poprzednich adaptacjach „Drakuli", to fakt, że pobrzmiewa w nim wiele różnych głosów. Książka pełna jest spojrzenia na akcję z różnych punktów widzenia. I choć nie ma w niej punktu widzenia Draculi, to dotychczasowe adaptacje dawały głos właśnie jemu. Z całym szacunkiem więc, ale choć moja adaptacja nosiła będzie tytuł „Drakula", to nie będzie on tym samym romantycznym bohaterem, co widzieliśmy w poprzednich filmowych interpretacjach tej powieści.

  Zobacz także  


O czym będzie film?

Powieść Brama Stokera „Drakula” opowiada o XV-wiecznym okrutnym władcy, który został na wieki przeklęty i skazany na żywienie się krwią ludzi. Po latach do jego zamku w Transylwanii przybywa młody angielski prawnik Jonathan Harker. Wkrótce okazuje się, że jego narzeczona przypomina zmarłą żonę hrabiego Drakuli. Gdy zauważa on jej zdjęcie, postanawia uwięzić Harkera i odnaleźć ukochaną. Akcja filmu Karyn Kusamy tym razem zostanie osadzona w czasach współczesnych. Scenariusz napiszą Matt Manfredi i Phil Hay. Na razie twórcy nie zdradzili jeszcze składu obsady, ani planowanej daty premiery filmu.

Lubicie filmy grozy? Zachęcamy do zapoznania się z innymi filmami z gatunku, takimi jak „Ostatnia klątwa” czy „Coś za mną chodzi”. Nieprzespaną noc zagwarantuje wam także mocny horror „0.0 MHZ – częstotliwość opętania”.

Wszystko na temat:

Filmy Zapowiedź Horrory Wszystkie tagiKomentarze: