×

Wyszukaj artykuł

Szalejące tornado powróci na ekrany

„Twister” - Universal stworzy nową wersję słynnego filmu katastroficznego!

Redakcja Pinbook | 26-06-2020 | skomentuj

„Twister” - Universal stworzy nową wersję słynnego filmu katastroficznego!

"Twister"/Materiały prasowe

OceńNakręcony w 1996 roku przez Jana De Bonta „Twister” jest jednym z najbardziej kultowych obrazów kina katastroficznego. Produkcja, do której scenariusz napisali twórca książki „Park Jurajski", Michael Crichton oraz Anne-Marie Martin okazał się wielkim sukcesem finansowym. Na całym świecie zarobiła ponad 494 milionów dolarów przy budżecie 92 milionów. Film wyprodukowany przez Stevena Spielberga spotkał się nie tylko z uznaniem ze strony widowni, ale również krytyków. Wrażenie na nich wówczas zrobiły przede wszystkim efekty specjalne zastosowane w filmie - „Twister” otrzymał za nie dwie nominacje do Oscarów. Co ciekawe, był także nominowany do Złotej Maliny w kategorii „najgorszy film, który zarobił ponad 100 mln”. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja do dziś cieszy się wielką popularnością. Okazuje się, że niebawem ma powstać zupełnie nowa wersja „Twistera”.

  Zobacz także  


W oryginalnym „Twisterze” w głównych rolach wystąpili Helen Hunt i Bill Paxton. Na ekranie mogliśmy zobaczyć również takich aktorów, jak Philip Seymour Hoffman, Cary Elwes, Lois Smith czy Jami Gertz.

Powrót do „Twistera”

Jak podaje portal Variety, wytwórnia Universal Pictures właśnie oficjalnie ogłosiła, że zamierza stworzyć nową wersję „Twistera”. Pod uwagę jest brany remake lub reboot. Na razie projekt znajduje się na wczesnym etapie prac i obecnie trwają poszukiwania scenarzystów. Amerykańskie media donoszą jednak, że wytwórnia ma już na oku kandydata na reżysera – z propozycją zwrócila się już do twórcy nadchodzącego „Top Gun: Maverick”, Josepha Kosinskiego. Ma on na koncie również inne widowiskowe produkcje nawiązujące do kultowych filmów z lat osiemdziesiątych. Między innymi w 2010 roku nakręcił „Tron: Dziedzictwo”, który jest kontynuacją słynnego „Tronu” z 1982 roku. Wiadomo już, że producentem nowego „Twistera” będzie Frank Marshall. Kolejne szczegóły dotyczące twórców filmu oraz jego fabuły i obsady poznamy z pewnością w najbliższym czasie. Przypominamy, że oryginalny film z 1996 roku opowiada o historii małżeństwa, które pracuje jako łowcy burz. Podążają za groźnymi zjawiskami pogodowymi, żeby badać ich genezę i udoskonalać system ostrzegania przez zbliżającym się kataklizmem.

Fanów „Twistera” zachęcamy do zapoznania się z innymi trzymającymi w napięciu produkcjami, takimi jak „Nagłe zderzenie” czy „Assassination Nation”. Mocnych wrażeń dostarczy wam również film „Pojutrze”.


Wszystko na temat:

Filmy Zapowiedź Wszystkie tagiKomentarze: