×

Wyszukaj artykuł

Ałbena Grabowska zdradza szczegóły

„Stulecie winnych” - powstanie 3. sezon serialu! Pojawią się nowi bohaterowie

Redakcja Pinbook | 03-06-2020 | skomentuj

„Stulecie winnych” - powstanie 3. sezon serialu! Pojawią się nowi bohaterowie

"Stulecie Winnych"/Materiały prasowe

Oceń„Stulecie Winnych” jest jednym z popularniejszych polskich seriali emitowanych na antenie TVP. Produkcja, która do tej pory otrzymała dwa sezony, od początku cieszy się bardzo dobrymi wynikami oglądalności – średnia oglądalność wyniosła blisko 2,85 mln widzów. Nic więc dziwnego, że twórcy podjęli decyzję o nakręceniu trzeciego sezonu serialu. Zaraz po emisji ostatniego, 26 odcinka „Stulecia Winnych”,w niedzielę 31 maja, pojawiła się zapowiedź kontynuacji. Z kolei na facebookowym oraz instagramowym profilu serialu umieszczono oficjalną informację o kolejnym sezonie:

Z wielką radością możemy Was poinformować, że powstanie trzeci sezon serialu Stulecie Winnych TVP . Kiedy rozpoczną się zdjęcia i kiedy nowe odcinki pojawią się na antenie TVP1? Będziemy Was informować na bieżąco.

  Zobacz także  


Pierwszy odcinek „Stulecia Winnych” ukazał się 3 marca 2019 roku. W serialu występują między innymi tacy aktorzy jak Barbara Wypych, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Weronika Humaj i Arkadiusz Janiczek. Na razie twórcy nie zdradzili jeszcze planowanej daty premiery trzeciego sezonu.

Co się wydarzy w nowym sezonie?

Fabuła serialu „Stulecie Winnych” powstała w oparciu o książkę Ałbeny Grabowskiej, która składa się z trzech części. Pierwszy sezon powstał więc w oparciu o pierwszą część trylogii, „Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli”, a drugi o kolejny tom zatytułowany „Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli”. Trzecia odsłona serialu będzie więc opowiadać historię przedstawioną w ostatniej części powieści, „Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli”. Pisarka potwierdziła ostatnio, że scenariusz do trzeciego sezonu serialu został już prawie napisany. Zdradziła też, że na ekranie pojawią się nowi bohaterowie, którzy odegrają zasadniczą rolę przede wszystkim w życiu rodziny Stanisława, w którego wciela się Jan Wieczorkowski. Ałbena Grabowska powiedziała też, że akcja kontynuacji serialu będzie się rozgrywać w latach 1952-1958, czyli w czasach PRL.

Czekacie na kolejny sezon „Stulecia Winnych”? W tym czasie polecamy obejrzeć świetny polski dramat „Komornik” z Andrzejem Chyrą i Kingą Prejs w rolach głównych. Warto również obejrzeć takie filmy jak „Z jednej krwi” i „Wrony”.


Wszystko na temat:

Stulecie Winnych Seriale TVP Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze: