×

Wyszukaj artykuł

Ruszyły wstępne prace

„Nie otwieraj oczu” – powstanie 2. część horroru Netflixa!

Redakcja Pinbook | 14-07-2020 | skomentuj

„Nie otwieraj oczu” – powstanie 2. część horroru Netflixa!

"Nie otwieraj oczu"/Materiały prasowe

OceńWyprodukowany przez Netflixa film „Nie otwieraj oczu” pojawił się na platformie streamingowej w 2018 roku. Produkcja z Sandrą Bullock w roli głównej od chwili premiery cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i szybko stała się jednym z najczęściej oglądanych przez użytkowników platformy tytułów. W pierwszym tygodniu od premiery osiągnęła oglądalność przekraczającą 45 milionów. Nic więc dziwnego, że szybko pojawiły się pogłoski na temat stworzenia kontynuacji. Teraz okazuje się, że marzenia fanów niebawem się spełnią – rozpoczęto właśnie prace nad drugą odsłoną popularnego horroru.

  Zobacz także  


Premiera filmu „Nie otwieraj oczu” odbyła się 14 grudnia 2018 roku na Netflixie. Przypominamy, że opowiada on o historii matki, która razem z dwójką małych dzieci próbuje się dostać do bezpiecznego schronienia. Nie jest to jednak łatwe ze względu na wszechobecne potwory, na które za żadną cenę nie wolno spojrzeć.

O czym będzie druga część?

Pierwsza część filmu powstała w oparciu o napisaną w 2006 roku powieść Josha Malermana o tym samym tytule. Okazuje się, że pisarz napisał już książkę będącą kontynuacją dobrze znanej nam historii, która nosi tytuł „Malorie”. Trafi ona do sprzedaży już 21 lipca i stanie się podstawą do scenariusza drugiej odsłony „Nie otwieraj oczu”. Pisarz w rozmowie z portalem Inverse zdradził, że rozpoczęto już wstępne prace nad ekranizacją jego najnowszej powieści:

Nie mogę powiedzieć za wiele, ale zdradzę, że prowadzone są nad nim prace. To nieco dziwne, trzymać takie rzeczy w tajemnicy, ale ja również jestem zaangażowany w ten projekt.

Malerman ujawnił także nieco szczegółów fabuły. Z jego słów wynika, że nowy film, podobnie jak książka, opowie o dalszych losach głównej bohaterki, która musi sobie radzić w postkapitalistycznym świecie, w którym trzeba się poruszać po omacku. Jego akcja będzie się rozgrywać dziesięć lat po wydarzeniach, które mogliśmy śledzić w pierwszej części. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy w roli głównej bohaterki ponownie zobaczymy Sandrę Bullock. Nie jest znana także planowana data premiery nowej produkcji.

Na drugą część „Nie otwieraj oczu” będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jest to świetna okazja do nadrobienia filmowych zaległości. Gorąco zachęcamy do obejrzenia poruszających dramatów „Między nami” i „Party Girl”. Polecamy również zobaczyć „Psy i koty”.


Wszystko na temat:

Sandra Bullock Filmy Zapowiedź Netflix Wszystkie tagiKomentarze: