×

Wyszukaj artykuł

Pojawi się wątek koronawirusa?

„Chirurdzy” - powstanie 17. sezon! Showrunnerka zdradza szczegóły

Marta | dnia: 03-08-2020 | skomentuj

„Chirurdzy” - powstanie 17. sezon! Showrunnerka zdradza szczegóły

"Chirurdzy"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


„Chirurdzy” to jeden z najpopularniejszych seriali stacji ABC, który doczekał się już szesnastu sezonów. Z powodu pandemii koronawirusa twórcy zostali zmuszeni do przerwania zdjęć do szesnastej odsłony, w związku z czym została ona skrócona. Teraz okazuje się, że rozpoczęto już prace nad kolejnym sezonem produkcji. Jak donoszą amerykańskie media, aktorzy grający w serialu podpisali właśnie nowe kontrakty. Co więcej, Kim Raver, Kevin McKidd i Camilla Luddington, których dotychczasowe kontrakty wygasły wraz z szesnastym sezonem, podpisali właśnie umowy na kolejne trzy lata. Wszystko więc wskazuje na to, że w planach jest nakręcenie również osiemnastego i dziewiętnastego sezonu „Chirurgów”.

  Zobacz także  


Ponoć siedemnasty sezon ma być dłuższy od poprzednich. Scenariusze są już gotowe, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się zdjęcia na planie w Stanach Zjednoczonych. Nie jest więc również znana data premiery nowej odsłony.

Koronawirus w „Chirurgach”

Niedawno o nadchodzącym sezonie opowiadała w podcaście TV’s Top 5 (via TVLine) showrunnerka „Chirurgów”, Krista Vernoff. Z jej słów wynika, że siedemnasty sezon bezpośrednio będzie nawiązywał do obecnie panującej na świecie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Twórczyni serialu zaznaczyła jednak, że epidemia nie będzie przedstawiona jedynie w kontekście śmiertelnego zagrożenia. Zostanie ukazane przede wszystkim codzienne życie bohaterów serialu, którzy będą starali się jakoś odnaleźć w tej nowej rzeczywistości:

To będzie gdzieś pośrodku, w zależności od odcinka. (...) Będzie radość i zabawa, kiedy ludzie będą poddawani kwarantannie poza szpitalem. (...) Jest wiele historii do opowiedzenia, która są tak jakby powiązane z COVID-em, ale nie są o śmierci i rozpaczy.

Vernoff zdradziła przy tym, że twórcy i obsada „Chirurgów” odbyli już rozmowy z prawdziwymi lekarzami, którzy walczą z epidemią. W nowym sezonie zostaną więc przedstawione problemy personelu medycznego, takie jak przekładane operacje, zwolnienia pielęgniarek i frustracje ze strony lekarzy. Zostanie również poruszona kwestia osób, które w obawie przez zarażeniem koronawirusem nie szukają pomocy w szpitalu, co nieraz prowadzi do tragedii. Showrunnerka podkreśliła, że jej zdaniem „Chirurdzy” mają możliwość, a także poczucie obowiązku, żeby opowiedzieć o tych historiach.

Na premierę nowych odcinków „Chirurgów” będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W tym czasie warto nadrobić filmowe zaległości i obejrzeć „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2”. Polecamy również zobaczyć takie filmy jak „Życie jest cudem” czy „Barbie Delfiny z magicznej wyspy”.


Wszystko na temat:

Seriale Zapowiedź Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz