×

Wyszukaj artykuł

Polski odpowiednik „Californication”

Borys Szyc gwiazdą nowego serialu HBO. O czym będzie „Warszawianka”?

Redakcja Pinbook | 14-09-2020 | skomentuj

Borys Szyc gwiazdą nowego serialu HBO. O czym będzie „Warszawianka”?

"Warszawianka"/Materiały prasowe

OceńPolski oddział HBO właśnie poinformował, że rozpoczęto prace nad nowym polskim serialem „Warszawianka”, który powstaje na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Na ekranie zobaczymy między innymi Borysa Szyca, który zagra główną rolę. Nowa produkcja opowie o obfitujących w zabawne wątki przygodach uwielbianego przez wszystkich czterdziestoletniego kobieciarza i żywej miejskiej legendy, który za wszelką cenę stara się nie poddawać otaczającej go rzeczywistości oraz odkryć sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Twórcy opisują głównego bohatera serialu jako postać wyjątkowo złożoną. Pod maską beztroskiego imprezowicza i pewnego siebie uwodziciela skrywa on całe spektrum negatywnych emocji, w których dominuje niechęć do samego siebie.

  Zobacz także  


W oficjalnym opisie serialu możemy przeczytać o granym przez Szyca bohaterze:

To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący „enfant terrible” z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie – niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

Gwiazdorska obsada

Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a producentami wykonawczymi zostali Jonathan Young, Antony Root i Steve Matthews. Serial otrzyma dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na ekranie zobaczymy całą plejadę gwiazd polskiego kina. W „Warszawiance” poza Borysem Szycem wystąpią też między innymi: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Jan Peszeka, Marta Ścisłowicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Milena Goździela, Tomasz Włosok, Agnieszka Podsiadlik oraz Maja Pankiewicz. Chociaż zdjęcia do serialu już się rozpoczęły, nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się jego premiera. Po obsadzie i fabule można jednak sądzić, że warto poczekać na nową produkcję HBO. Nie bez powodu jest ona nazywana polskim odpowiednikiem słynnego „Californication” z Davidem Duchovnym w roli głównej.

Jeśli zainteresował was nadchodzący serial HBO, z pewnością spodoba wam się również tragikomiczny „After Life”. Warto także zapoznać się z takimi produkcjami jak „Bez smyczy” czy „Poważny człowiek” w reżyserii braci Cohen.


Wszystko na temat:

Borys Szyc Seriale HBO Seriale online Krystyna Janda Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze: