×

Wyszukaj artykuł

Produkcja będzie finansowana społecznie

„Rój” - Roma Gąsiorowska gwiazdą tajemniczego thrillera

Redakcja Pinbook | 24-07-2020 | skomentuj

„Rój” - Roma Gąsiorowska gwiazdą tajemniczego thrillera

"Wojna polsko-ruska"/Materiały prasowe

OceńNiedawno pojawiły się informacje, że rozpoczęto prace nad nową polską produkcją zatytułowaną „Rój”. 20 lipca Roma Gąsiorowska, aktorka znana z filmów „Wojna polsko-ruska" i „Sala samobójców", ogłosiła w mediach społecznościowych, że w nowym filmie zagra jedną z głównych ról. Wraz z nią na ekranie pojawi się Eryk Lubos. Film wyreżyseruje z kolei Bartek Bala. Co ciekawe, będzie to pierwszy pełnometrażowy polski film, który będzie współfinansowany przez społeczność. Pieniądze przeznaczone na jego realizację mają pochodzić między innymi z tak zwanego finansowania społecznego. Twórcy „Roju” liczą na to, że uda im się w ten sposób uzbierać 1,93 miliona złotych. Akcja zbierania funduszy ma się rozpocząć w sierpniu, a prace na planie ruszyć już jesienią tego roku. Na razie nie jest jeszcze znana data premiery filmu.

  Zobacz także  


Osoby wpłacające pieniądze na rzecz filmu na platformie Crowdway.pl staną się tym samym udziałowcami w spółce Rój SA. W związku z tym będą mogły liczyć na udział w zyskach z dystrybucji filmu. Będą mogły także otrzymać jeden z przewidzianych przez producentów benefitów, takich jak na przykład obecność na planie filmowym, na oficjalnej premierze, czy otrzymanie rekwizytów z planu.

Ucieczka od cywilizacji

Twórcy zapowiedzieli, że „Rój” ma być mocną i trzymającą w napięciu opowieścią, która wraz z wartką akcją niesie ze sobą bardzo ważny oraz ponadczasowy przekaz. Film opowie między innymi o potrzebie wolności i ucieczki przed światem, który jest zbyt skomplikowany dla bohaterów. Fabuła zostanie zarysowana wokół postaci Matki, w którą wcieli się Roma Gąsiorowska i Ojca, którego zagra Eryk Lubos oraz ich dorastających dzieci. Rodzina, żeby uciec od cywilizacji, podejmie próbę stworzenia idealnej i samowystarczalnej społeczności, która zostanie oparta na idei wolności. Roma Gąsiorowska w ten sposób mówi o nadchodzącym filmie:

„Rój” to niezwykła opowieść, która od pierwszego momentu pracuje we mnie na wielu poziomach. Scenariusz fascynuje, głównym bohaterem jest człowiek w zmaganiu z naturą, ale i sam ze sobą.

Wraz z rozpoczęciem prac nad filmem ogłoszono, że ruszył otwarty casting online dla nastolatków z całej Polski, który jest prowadzony na stronie Filmroj.pl. Twórcy poszukują dziewczynki w wieku 10-13 lat oraz chłopca w wieku 15-19. Oboje mają się cechować skandynawskim typem urody.

Jeśli zainteresował was nadchodzący film „Rój”, z pewnością spodoba wam się również mrożący krew w żyłach horror „Coś za mną chodzi”. Zachęcamy także do zapoznania się z takimi produkcjami jak „Kong: Wyspa czaszki” oraz „Kolekcja sukienek”.


Wszystko na temat:

Roma Gąsiorowska Eryk Lubos Filmy Zapowiedź Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze: