× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Turystka uprowadzona w Ugandzie. Żądają za nią wielkiej kwoty.

Redakcja Pinbook | 05-04-2019 | skomentuj

Turystka uprowadzona w Ugandzie. Żądają za nią wielkiej kwoty.

pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narodowy_Queen_Elizabeth

Oceń


We wtorek, 2 kwietnia, w parku narodowym Queen Elizabeth, czterech uzbrojonych mężczyzn uprowadziło Amerykankę Kimberley Sue Endecott i jej miejscowego kierowcę. O zaistniałej sytuacji powiadomiła ugandyjską policję para starszych osób, która również znajdowała się w samochodzie. Spekuluje się, że mężczyźni nie chceli porywać starszej pary - zabrali im jednak pieniądze.

Korzystając z komórki uprowadzonej, zażądali 500 tysięcy dolarów w ramach za uwolnienie turystki i jej kierowcy. Ich głównym celem było uprowadzenie turystów w celu uzyskania okupu. Jednostki policji odpowiednio zabezpieczyły pobliskie tereny, aby jak najszybciej ująć porywaczy. Na razie nie ma żadnych innych informacji o postępach w poszukiwaniu porywaczy. Z pewnością ciężko jednak przeczesać ponad 2 tysiące kilometrów kwadratowych, które liczy sobie park.

  Zobacz także  


Kłopoty z porywaczami

To nie pierwszy taki przypadek, ponieważ już wcześniej dochodziło na terenie Ugandy do takich procederów. W sąsiednim parku - Viryunga - zawieszono czasowo ruch turystyczny, ze względu na uprowadzenie dwóch brytyjskich turystów i ich kierowcy. Całe szczęście - wypuszczono ich dwa dni później.

W 1999 roku na terenie parku Queen Elizabeth doszło do uprowadzenia i zabójstwa ośmiu turystów przez rebeliantów rwandyjskich. To trwale ograniczyło turystykę w tym kraju, co było głównym sektorem gospodarki w Ugandzie, a także jednym z głównych źródeł waluty zagranicznej.

Wszystko na temat: