× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Portugalia: Tragiczny wypadek niemieckich turystów. 29 osób nie żyje.

Redakcja Pinbook | 18-04-2019 | skomentuj

Portugalia: Tragiczny wypadek niemieckich turystów. 29 osób nie żyje.

rp.pl

Oceń


W środę wieczorem, około godziny 18.30 czasu lokalnego,na Maderze, miał miejsce wypadek autokaru wycieczkowego, którym podróżowała grupa niemieckich turystów.

53-osobowy autokar, wynikiem awarii układu hamulcowego, uderzył w barierkę i wypadł z trasy. Pojazd zleciał w dół zbocza góry, po której się poruszał i przekoziołkował kilkukrotnie. Wynikiem obrażeń odniesionych w wypadku śmierć poniosło 29 osób, wszystkie niemieckiej narodowości. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala na Maderze, znalazło się wśród nich dwóch Portugalczyków – kierowca i przewodnik grupy. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca był trzeźwy, a autokar był praktycznie nowym egzemplarzem więc wykluczono zaniedbanie o jego stan techniczny.

  Zobacz także  


W dalszym ciągu jednak, przyczyny są badane przez ekspertów, oraz wkrótce przy pomocy naocznego świadka wypadku, który póki co sam potrzebuje pomocy psychologicznej ze względu na szok jakiego doznał widząc zdarzenie. W sprawie wypadku wypowiedział się Prezydent Portugalii – Marcelo Rebelo de Sousa, obiecując pomoc i wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

Wszystko na temat: