×

Wyszukaj artykuł

Wielka duma Polski!

Polska będzie współorganizatorem ME 2021 w piłce siatkowej.

Redakcja Pinbook | 06-12-2019 | skomentuj

Polska będzie współorganizatorem ME 2021 w piłce siatkowej.

Fotografia poglądowa

OceńW stosunku do polskiej piłki nożnej – siatkówka ma się znacznie lepiej. Co i rusz udaje nam się coś wygrać, a jeśli nawet nie przywozimy złotego medalu, możemy chociaż pocieszyć się miejscem na podium. Nadal jednak piłka siatkowa nie jest tak popularna jak piłka nożna. Patrząc jednak na nasze sukcesy w tej dyscyplinie – nie powinno dziwić, że Polska oficjalnie została ogłoszona jednym z gospodarzy Mistrzostwa Europy w 2021 roku. Oprócz nas organizować je będą również Czechy, Estonia i Finlandia. 

  Zobacz także  


Jednak to właśnie polscy fani piłki siatkowej będą mieli najwięcej szans na zobaczenie największej ilości spotkań. 

ME 2021 w Polsce – oficjalne

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zdecydowała, że za organizację turnieju mistrzowskiego siatkarzy w 2021 roku odbędzie się w czterech krajach – Czechach, Estonii, Finlandii i co najważniejsze, również w Polsce. 

 W Polsce odbędzie się 25 spotkać EuroVolley. Zarówno 15 spotkań grupowych, cztery pojedynki 1/8 finału, dwa mecze ćwierćfinałowe, oba półfinały, jak i mecz o brązowy medal i wielki finał EuroVolley 2021. Nie dziwi nas więc, że prezes PZPS Jacek Kasprzyk, nie kryje swojej dumy z wyboru Polski na współorganizatora mistrzostw. 

To kolejny najwyższej rangi turniej, który odbędzie się w naszym kraju! Jestem pewien, że Polski Związek Piłki Siatkowej dołoży wszelkich starań, aby przeprowadzić to prestiżowe wydarzenie na najwyższym poziomie organizacyjnym 

- podsumował szef PZPS. To już trzeci raz kiedy to Polska organizuje Euro siatkarzy po raz trzeci. Pierwszy raz miało to miejsce w 2013 roku, a w 2017 roku finałowy turniej rozegrano wyłącznie w Polsce. 


Wszystko na temat:

Sport Siatkówka Mistrzostwa Europy Wszystkie tagiKomentarze: