× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Policyjna akcja NURD

Redakcja Pinbook | 15-04-2019 | skomentuj

Policyjna akcja NURD

radiolodz.pl

Oceń


Policjanci w całej Polsce 15 kwietnia będą zwracać szczególną uwagę na to, jak traktowani są rowerzyści i piesi przez innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze szczególną uwagę poświęcą kierującym pojazdami.

Spodziewać się należy wzmożonej aktywności Policji w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów ścieżek rowerowych. 2019 rok przyniósł spadek zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów i pieszych – mundurowi postarają się aby trend ten się utrzymał, a na drogach było jeszcze bezpieczniej.

  Zobacz także  


Funkcjonariusze słowa prośby o szczególną uwagę na drogach kierują także w stronę cyklistów. Jednym z głównych celów akcji NURD jest partnerskie traktowanie pomiędzy wszystkimi uczestnikami ruchu drogowego. Ważnym elementem podlegającym kontroli podczas akcji jest też prędkość jazdy w terenie zabudowanym. Kierowcy powinni pamiętać, że za znaczne przekroczenie prędkości grożą im bardzo wysokie mandaty, a nawet utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Wszystko na temat: