Znaleziono aż kilka ton suszu!

Policja zlikwidowała nielegalną fabrykę tytoniu w Sierpcu

gov.pl

Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Łodzi i Bielsku Białej zlikwidowani nielegalną fabrykę tytoniu w gminie Sierpc na terenie województwa mazowieckiego. Na terenie jednej z tamtejszych posesji skontrolowanej przez służby, znaleziono całe zaplecze do produkcji tytoniu i ponad 3 tony tytoniowego suszu o wartości 2,3 mln złotych. Jak podaje KAS, gdyby ten tytoń trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych wyniosłyby blisko 3,5 mln zł.

O prowadzenie nielegalnej wytwórni tytoniu podejrzewa się trzech obywateli Ukrainy, którzy już zostali zatrzymani.

To była cała fabryka

Służby od pewnego czasu już podejrzewały, że na posesji znajdować się może nielegalna fabryka tytoniu do palenia. Po przeszukaniu posesji okazało się, że przypuszczenia te były słuszne. Jak podaje KAS:

Znajdujące się tam pomieszczenia gospodarcze były specjalnie przygotowane i wygłuszone. Wewnątrz znajdowały się kartony wypełnione suszem tytoniowym i maszyna służąca do cięcia liści tytoniu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. elementy linii technologicznej do produkcji tytoniu: noże do maszyny, agregat prądotwórczy i kompresor. Jako dowód w sprawie zabezpieczyli również samochód osobowy.

Funkcjonariusze znaleźli na terenie nielegalnej fabryki dokładnie 3372 kg tytoniu.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO