×

Wyszukaj artykuł

Sukces naszych hokeistów

Polacy wygrali turniej prekwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich!

Redakcja Pinbook | 10-02-2020 | skomentuj

Polacy wygrali turniej prekwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich!

Fotografia poglądowa

OceńW niedzielę odbył się ostatni mecz turnieju prekwalifikacyjnego w kazachskim Nur-Sułtanie. Polacy pokonali Kazachów 3:2, dzięki czemu wygrali cały turniej. Wcześniej walczyli w czwartek z Niderlandami, z którymi odnieśli piorunujące zwycięstwo z wynikiem 8:0. Z kolei w piątek pokonali Ukrainę 6:1. Te dwa zwycięstwa zapewniły im awans do ostatniej rundy kwalifikacji olimpijskich, w której musieli zagrać z trudnym przeciwnikiem i faworytem całego turnieju – Kazachstanem. Mecz ten był wielkim wyzwaniem dla naszej reprezentacji, jednak ostatecznie zakończył się jej zwycięstwem.

  Zobacz także  


Wygrana z Kazachstanem zapewniła Polakom zwycięstwo w całym turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Pekinie.

Ostatni etap

W sierpniu tego roku odbędzie się ostatni etap rywalizacji o udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W dniach 27-30 sierpnia nasi hokeiści będą musieli zawalczyć w turnieju kwalifikacyjnym na Słowacji. Ich rywalami będą gospodarze turnieju, Białorusini oraz Austriacy. Tylko jedna reprezentacja, która wygra ten turniej, otrzyma możliwość wystąpienia na igrzyskach olimpijskich. Zdecydowanymi faworytami turnieju będą Słowacy, ponieważ mają dwunastu reprezentantów, którzy występują w NHL. Reprezentacja Austrii ma z kolei dwóch hokeistów grających w najsilniejszej hokejowej lidze na świecie. Za to Polska i Białoruś nie mają żadnego.

Grupy kwalifikacyjne do igrzysk w Pekinie:
- Grupa D: Słowacja (gospodarz), Białoruś, Austria, Polska
- Grupa E: Łotwa (gospodarz), Francja, Włochy, Węgry
- Grupa F: Norwegia (gospodarz), Dania, Korea Południowa, Słowenia


Wszystko na temat:

Hokej Sezon zimowy Igrzyska Olimpijskie Polska Sport Wszystkie tagiKomentarze: