×

Wyszukaj artykuł

Pojawiły się podrobione bilety

Puchar Świata w Zakopanem – organizatorzy ostrzegają przed oszustami

Redakcja Pinbook | 24-01-2020 | skomentuj

Puchar Świata w Zakopanem – organizatorzy ostrzegają przed oszustami

youtube.pl

OceńW najbliższy weekend odbędzie się Puchar Świata w Zakopanem. Organizatorzy przewidują, że w zawodach weźmie udział nawet 25 tysięcy kibiców. Okazuje się jednak, że w sprzedaży pojawiły się podrobione bilety rozprowadzane przez oszustów. Rafał Kot, wiceprezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego poinformował:

Ktoś próbuje sprzedawać podrobione bilety na zawody Puchar Świata w Zakopanem. Mamy już takie informacje. Ostrzegamy, że jeśli ktoś będzie kupował wejściówki od koników, może zostać oszukany. My to oczywiście będziemy weryfikować przy wpuszczaniu na Wielką Krokiew, bo nie możemy dopuścić do przekroczenia limitu osób na skoczni.

  Zobacz także  


Już we wrześniu ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Świata, które rozeszły się w rekordowym tempie, mimo że ich ceny sięgały nawet dwustu złotych. W związku z taką popularnością zawodów, władze Zakopanego muszą się wciąż zmagać z problemem tak zwanych koników, czyli osób które kupują bilety po to, żeby potem sprzedawać je po zawyżonej cenie.

Przestępstwo

Nie jest to pierwszy taki przypadek, kiedy pojawiają się podrabiane bilety na Puchar Świata w Zakopanem. Rok temu podobna sprawa trafiła do policji i prokuratury. W związku z tym, organizatorzy podjęli decyzję o wprowadzeniu ograniczenia liczby zamawianych biletów do 20 sztuk na jedną osobę. Podczas zawodów przeprowadzona też będzie jak najdokładniejsza kontrola biletów pod skocznią. Organizatorzy będą również zwracać uwagę na obecność koników i w razie potrzeby będą prosić o pomoc policję. Komendant policji powiatu tatrzańskiego inspektor Piotr Dziekanowski zapowiedział już wzmożoną czujność funkcjonariuszy:

Stwierdziliśmy przypadki fałszowania biletów. Miało to miejsce poza Zakopanem. Nasze służby są uczulone, by wychwytywać podrobione bilety.

Prowadzenie na własną rękę wtórnej sprzedaży biletów po zawyżonej cenie jest przestępstwem.

 


Wszystko na temat:

Sport Skoki narciarskie Zakopane Policja Przestępstwo Wszystkie tagiKomentarze: