×

Wyszukaj artykuł


Coroczne kontrowersje

Po raz dziesiąty 11 listopada ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości

Redakcja Pinbook | 06-11-2019 | skomentuj

Po raz dziesiąty 11 listopada ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości

rp.pl

Oceń


11 listopada w Święto Niepodległości ulicami Warszawy ruszy 10. już Marsz Niepodległości. Pochód wystartuje o godzinie 15.00 z Ronda Dmowskiego, po czym ruszy dalej Alejami Jerozolimskimi, przejdzie przez Most Poniatowskiego i dotrze do parkingu pod Stadionem Narodowym, gdzie będzie miał swoje zakończenie. Jak co roku, pochód ten budzi liczne kontrowersje i zastrzeżenia, w związku z poważnymi zamieszkami i incydentami chuligańskimi, które towarzyszyły mu w ubiegłych latach. Ponadto, ideologiczny profil marszu nie odpowiada dużej części Polaków i mieszkańców Warszawy – jak wiadomo jest on organizowany przez skrajnie prawicowe środowiska narodowo-radykalne. Na marszu nigdy nie brakuje ksenofobicznych i rasistowskich haseł, które dla wielu są nie do przyjęcia. W tym roku marsz nieprzyjemnie zaskoczył opinię publiczną swoim nowym logo, na którym widnieje pięść zaciśnięta na różańcu.

  Zobacz także  

Video dnia: W marszu co roku biorą udział tysiące ludzi.

Plan wydarzenia

Od godziny 10.00 na Rondzie Dmowskiego mają być zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawy „Stop 447”. O godzinie 13.30 ma się odbyć wspólne odmawianie różańca. Następnie od godziny 14.00 zaczną się przemówienia liderów marszu i występy muzyczne. Marsz wyruszy z Ronda Dmowskiego o 15.00, po czym przejdzie pod Stadion Narodowy. Od godziny 16.30 do 19.00 na błoniach Stadionu Narodowego będą się odbywały występy artystyczne.

Jeszcze nie ma pewności, czy Marsz Niepodległości się odbędzie. Na razie organizatorzy wydarzenia czekają na decyzję Rafała Trzaskowskiego w tej sprawie.


Wszystko na temat:

11 listopada 2019 Święto Niepodległości Marsz Niepodległości Warszawa Rafał Trzaskowski Wszystkie tagiDodaj komentarz