× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Z OSTATNIEJ CHWILI: Płonie Katedra Notre Dame w Paryżu

Redakcja Pinbook | 15-04-2019 | skomentuj

Z OSTATNIEJ CHWILI: Płonie Katedra Notre Dame w Paryżu

rmf24.pl

Oceń


Płonie Katedra Notre Dame w Paryżu. Ogień pojawił się o godzinie 18:50. Bardzo szybko się rozprzestrzenił. Prawdopodobnie przyczyną były prace renowacyjne, które trwały w ponad 850-letniej katedrze z czasów gotyku. Teren wokół katedry został zabezpieczony, nie ma informacji o rannych. Nieoficjalnie wiadomo, że zawaliła się iglica, a także dach. Osoby w pobliżu zostały przeprowadzone na drugą stronę ulicy, ponieważ z powodu wysokiej temperatury, zaczęły strzelać dachówki, więc można było dostać odłamkami.

Z tego powodu odwołano orędzie prezydenta Emanuela Macrona, który obecnie jedzie na miejsce pożaru. Niestety nie wygląda to dobrze. Kłęby dymu widać z daleka, a ogień nie ustaje.

  Zobacz także  


AKTUALIZACJA 20:30: Płoną ważne relikwia m.in. ważne dla Polski oraz oryginalna korona cierniowa Jezusa. Mamy nadzieję, że pożar nie przedostanie się do skarbca i nie strawi większości pamiątkowych dóbr narodowych.

AKTUALIZACJA 23:15: Udało się opanować pożar, struktura budynku została zachowana. Dwie wieże zostały uratowane. Nieoficjalnie mówi się, że jeden strażak został ranny. Uratowano najważniejsze relikwia m.in. Koronę cierniową. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie „nieumyślnego podpalenia”. 

AKTUALIZACJA 9:00: Udało się ugasić pożar dopiero koło 3 nad ranem, ale jego dogaszanie może potrwać kilka dni. Robotnicy, którzy pracowali przy pracach remontowych, zostali przesłuchani.

Katedra Notre Dame to gotycka archikatedra, która budowana była przez 180 lat. Znana jest dzięki Dzwonnikowi z Notre Dame. Jej nazwę tłumaczy się Nasza Pani i odnosi się do Matki Boskiej. Niestety, czarne wizje są takie, że katedra może się zawalić. Mamy jednak nadzieję, że tak nie będzie.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz