×

Wyszukaj artykuł


Nowa konsola już w 2020 roku

PlayStation 5 – Sony ujawnia datę premiery

Redakcja Pinbook | 09-10-2019 | skomentuj

PlayStation 5 – Sony ujawnia datę premiery

Oceń


Gry wideo stały się jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Nic więc dziwnego, że PlayStation 4 znalazło miliony nabywców na całym świecie. Teraz Sony zapowiada premierę nowej generacji urządzeń, na które wcale nie będziemy musieli długo czekać. Od jakiegoś czasu pojawiały się plotki i spekulacje – teraz oficjalna data premiery nowej konsoli została potwierdzona. Ile będzie kosztować PS 5? Wszystko wskazuje na to, że w dniu premiery zapłacimy za nią więcej niż 1000 i mniej niż 2000 złotych. 

  Zobacz także  


Graczy zaskoczyć mogą za to informacje dotyczące zmodernizowania kontrolera do gry. Narzekali oni na dotychczasowe pady i jakość materiałów, z których zostały wykonane. Sony odpowiedziało na to zmianami, wśród których chyba najciekawszą jest nowość dotycząca spustów L2 i R2. W nowej konsoli pozwolą one na dopasowanie siły nacisku do intensywności wykonywanej przez postać czynności (o wiele bardziej realistyczne będzie więc chociażby napinanie łuku). Zastąpiony zostanie także system wibracji – w PS5 będziemy mieli do czynienia z technologią haptyczną, która pozwoli chociażby na odczuwanie różnic w ukształtowaniu terenu. 

PlayStation 5 – co wiemy o premierze?

Okazuje się, że w przeciekach i plotkach było sporo prawdy. Sony jedynie potwierdziło to, czego już od jakiegoś czasu spodziewali się fani wirtualnej rozrywki. Na premierę najnowszego PlayStation przyjdzie nam poczekać jeszcze nieco ponad rok – zapowiedziana została ona na okolice Bożego Narodzenia w 2020 roku. Wielu graczy prawdopodobnie znajdzie ją więc pod choinką.

 

Wszystko na temat:

Gry Konsole PlayStation 5 Wszystkie tagiDodaj komentarz