×

Wyszukaj artykuł

Ich wzorem był Breivik

Planowali zamach w Polsce – zatrzymało ich ABW

Redakcja Pinbook | 13-11-2019 | skomentuj

Planowali zamach w Polsce – zatrzymało ich ABW

Fotografia poglądowa

OceńKolejny sukces Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – funkcjonariusze rozbili ekstremistyczną grupę, która odpowiedzialna jest za prześladowania osób wyznania islamskiego na terenie naszego kraju. ABW ustaliła również, że grupa planowała dokonanie ataków z wykorzystaniem materiałów wybuchowych i broni palnej. Zatrzymane osoby miały wzorować się na takich zamachowcach jak Anders Breivik czy Brenton Tarrant. Funkcjonariusze zatrzymali w związku ze sprawą dwie osoby w Warszawie i Szczecinie. Orzeczono wobec nich areszt tymczasowy.

  Zobacz także  


W toku działań operacyjnych przeszukane zostały również obiekty w województwie mazowieckim, podkarpackim i zachodniopomorskim. Na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy ujawniono między innymi substancje chemiczne, które mogły zostać wykorzystane przy tworzeniu materiałów wybuchowych, broń palną, amunicję i elementy konstrukcyjne broni.

Długa lista zarzutów

W przeszukiwanych pomieszczeniach ujawniono również groźne substancje chemiczne, narkotyki, książki o tworzeniu materiałów wybuchowych i elektronikę służącą do szyfrowanej łączności. Zatrzymanym postawiono zarzuty: przygotowania do przestępstwa sprowadzenia zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mających postać eksplozji materiałów wybuchowych, publicznego nawoływania do zabójstwa wobec grup etnicznych i wyznaniowych, posiadania bez wymaganego pozwolenia prekursorów materiałów wybuchowych, broni palnej i amunicji, a także przewozu narkotyków wewnątrz UE. Jedna z zatrzymanych osób objęta była śledztwem w sprawie Brunona K. Przypomnijmy, że chodzi o mężczyznę, który w 2012 roku planował zamach na Sejm. Wówczas mężczyzna otrzymał zakaz kontaktów i zainteresowań w zakresie broni, amunicji i eksperymentów pirotechnicznych – nadal przerabiał jednak broń i tworzył materiały wybuchowe. Śledztwo w sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie.


Wszystko na temat:

Wiadomości Terroryzm ABW Warszawa Szczecin Wszystkie tagiKomentarze: