× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Plaga oszustów. Tym razem podszywają się pod Play.

Redakcja Pinbook | 23-04-2019 | skomentuj

Plaga oszustów. Tym razem podszywają się pod Play.

warszawa.naszemiasto.pl

Oceń


Ostatnio trwa prawdziwy wysyp oszustów. Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o fałszywych rachunkach za prąd - teraz z kolei to klienci Play dostają maile z fałszywymi fakturami do opłacenia. Jest niemalże wizualnie identyczna jak oryginał, a dodatkowo wysyłana z maila, który również ściśle kojarzy się z firmą Play. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w maila, a już zdecydowanie nic nie można tam klikać. Zostaniemy bowiem przekierowani do strony z fałszywymi płatnościami online, która ściągnie wszelkie nasze oszczędności.

  Zobacz także  


Play prosi o ostrożność, podając trzy alternatywne wyjścia na sprawdzenie ostatniej faktury i upewnienie się, czy cokolwiek i ile dokładnie, jest do opłacenia. Można to zrobić z poziomu swojej komórki, wybierając odpowiednie kombinacje cyfr i znaków. Można także zadzwonić na infolinię i poprosić o informacje o ostatniej fakturze. Wszelkie przelewy należy robić za pośrednictwem play24.

Wszystko na temat: