×

Wyszukaj artykuł

Opowie o dorastaniu

„Luca” - Pixar zapowiada nowy film animowany

Marta | dnia: 31-07-2020 | skomentuj

„Luca” - Pixar zapowiada nowy film animowany

"Luca"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Disney rozpoczął właśnie prace nad nowym filmem animowanym zatytułowanym „Luca”. Jego akcja będzie się rozgrywać na Riwierze Włoskiej, a film opowie historię pewnego niezwykłego lata. Zostanie ono ukazane oczami młodego chłopca, który niebawem wejdzie w okres dorastania. Film wyreżyseruje Enrico Casarosa, który był nominowany do Oscara za reżyserię filmu „La Luna”, a także pracował przy takich kinowych hitach jak „Ratatuj” czy „Auta”. Funkcję producentki będzie pełnić Andrea Warren, która odpowiada między innymi za stworzenie filmów „Auta 3” oraz „Merida Waleczna”. W oficjalnym opisie nowej animacji Pixara możemy przeczytać, że główny bohater ma być potworem pochodzącym z morskich głębin:

Oryginalna animacja, osadzona w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Opowieść o dorastaniu i o młodym chłopcu przeżywającym niezapomniane lato wypełnione lodami, makaronem i niekończącymi się przejażdżkami na skuterach. Luca dzieli te przygody ze swoim nowym najlepszym przyjacielem. Całej zabawie zagraża jednak głęboko skrywany sekret: towarzysz jest potworem, pochodzącym ze świata skrytego tuż pod powierzchnią wody.

  Zobacz także  


Reżyser zdradził w rozmowie z „Variety”, że to będzie dla niego bardzo osobisty projekt nie tylko z tego względu, że sam dorastał na Riwierze Włoskiej, ale również dlatego, że film opowiada o istocie przyjaźni. Casarosa mówił w wywiadzie:

To dla mnie bardzo osobista historia, nie tylko dlatego, że akcja toczy się na Riwierze Włoskiej, gdzie dorastałem, ale także dlatego, że sednem filmu jest celebracja przyjaźni. Znajomości z dzieciństwa często wyznaczają kierunek tego, kim chcemy się stać i to właśnie te więzi są sercem dla naszej historii. Dlatego oprócz urokliwego piękna włoskiego wybrzeża, nasz film będzie zawierał niezapomnianą wakacyjną przygodę, która zmieni głównego bohatera.

Nie tylko „Luca”

Wiadomo już, że premiera „Luci” ma się odbyć w amerykańskich kinach 18 czerwca 2021 roku. Na razie jednak jeszcze nie wiemy, kiedy film ukaże się w Polsce. Zanim jednak będziemy mogli obejrzeć film Casarosy, do kin trafi inna animacja Disneya zatytułowana „Co w duszy gra”. Jeśli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów twórców, będziemy mogli ją zobaczyć 20 listopada 2020 roku. Film opowie niezwykłą historię Joe Gardnera, który jest nauczycielem muzyki w gimnazjum, w którym prowadzi szkolny zespół. Mężczyzna najbardziej na świecie kocha jazz, ale w pewnym momencie zaczyna przechodzić kryzys twórczy. Wkrótce trafia do niezwykłego miejsca, w którym na nowo odkrywa, czym jest dusza.

Nie możecie już się doczekać premiery nadchodzącego filmu Disneya? Podczas oczekiwania na nową produkcję koniecznie obejrzyjcie animowany film „Renifer Niko ratuje Święta”. Mocnych wrażeń dostarczą wam również takie filmy jak „Harry Potter i Czara Ognia” czy „Biegnij Amelio!”.


Wszystko na temat:

Filmy Disney Zapowiedź Premiera Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz