×

Wyszukaj artykuł


Sprawa w prokuraturze

Piłkarze polskiego klubu na dopingu?

Redakcja Pinbook | 29-10-2019 | skomentuj

Piłkarze polskiego klubu na dopingu?

Fotografia poglądowa

Oceń


Prokuratura Okręgowa w Lublinie wszczęła śledztwo w sprawie 7 zawodników Pogoni Siedlce, którzy podejrzani są o stosowanie zabronionej metody w postaci infuzji dożylnych. O możliwości popełnienia przestępstwa poinformowała za pośrednictwem swoich social mediów POLADA:

Polska Agencja Antydopingowa informuje, iż wszczęła postępowanie w zakresie podejrzenia stosowania metody zabronionej w postaci infuzji dożylnych przez 7 zawodników piłki nożnej należących do Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce

  Zobacz także  


Z komunikatu dowiadujemy się między innymi, że funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie dokonali już przeszukań i zabezpieczyli przedmioty, które mogą być dowodami we wciąż rozwojowej sprawie. Jak informuje POLADA, pobrane zostaną także materiały do badań, których wynik może być użyty w toku trwającego śledztwa. 

Możliwość popełnienia przestępstwa

Oświadczenie informuje również, że podejrzewanym o doping piłkarzom grozi kara nawet 4 lat dyskwalifikacji. Sprawa została także przekazana prokuraturze. W oświadczeniu czytamy:

Zawodnikom grozi kara 4 lat dyskwalifikacji. Sprawa jest rozwojowa. Ze względu na możliwość popełnienia przestępstwa POLADA udostępniła akta sprawy Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie.

Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 16 października 2019 r. w Siedlcach, narażenia ustalonych piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych, to jest czynu z art. 160 § 1 kk w zbiegu z art. 48 ust. 2 Ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie w zw. z art. 11 § 2 kk.

Podejrzani piłkarze reprezentują Pogoń Siedlce – drugoligowy klub, który obecnie zajmuje 15 miejsce w tabeli i wisi nad nim widmo spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Oświadczenie potwierdzające wszczęcie śledztwa wydała także prokuratura. POLADA wskazuje także przykłady dyskwalifikacji znanych sportowców, które związane były z tego typu naruszeniem zasad:

W przeszłości stosowanie tego rodzaju dopingu zostało stwierdzone m.in. przez Samira Nasri (skazany na 18 miesięcy dyskwalifikacji) oraz Ryana Lochte (skazany na 14 miesięcy dyskwalifikacji).

Źródło: antydoping.pl


Wszystko na temat:

Sport Piłka nożna Wiadomości Wszystkie tagiKomentarze: