×

Wyszukaj artykuł


50 używanych aut przez które wpakujesz się na minę - cz. 5

Redakcja Pinbook | 13-05-2019 | skomentuj

50 używanych aut przez które wpakujesz się na minę - cz. 5

Oceń


Rynek używanych aut to najpopularniejsze obecnie miejsce zakupów w Polsce. Decydujący się na pojazd z drugiej ręki kierują się najczęściej niską ceną i opiniami o niezawodności starszych generacji. Niestety, wielu z nich dokonuje zakupów będąc nie do końca świadomym tego na co się decydują. Jak pokazuje doświadczenie, lepiej zastanowić się dwa razy przed zakupem niż wpakować się na minę. Prezentujemy 5 używanych aut, których zakup wiąże się z ryzykiem wdepnięcia na minę i utratę nerwów, pieniędzy i czasu. Tym razem skupiamy się na autach, które możemy dostać w kwocie poniżej 10 tys. złotych.

  Zobacz także  

Video dnia:25. Citroen C4 (2004-2010r.)

Model stosunkowo często widywany na polskich drogach. Nowoczesny dizajn i funkcjonalnie zaprojektowane wnętrza to największe zalety tych aut. Poszukujący kompaktowego francuskiego hatchbacka powinni w tym przypadku upewnić się czy ich konkretny egzemplarz przeszedł przez akcję serwisową. Niestety, wada konstrukcyjna sprawiała, że wiele Citroenów C4 ma za sobą pożar. Przenikająca do wadliwego układu ABS woda powodowała zwarcia, a w konsekwencji ogień w komorze silnika, który często trawił całe auta.

zdj1

24. Fiat Stilo 2.4 Selespeed (2000-2010r.)

Najciekawsza odmiana względnie nudnego Fiata Stilo boryka się do dziś z problemami typowymi dla zawdzięczającej swoją nazwę skrzyni biegów Selespeed znanej z Alfy Romeo. Zautomatyzowana przekładnia, w razie awarii stanowi nie lada problem. Niewielu mechaników podejmuje się wyzwania jej naprawy, a jeśli już to koszty idą w tysiące. Rozwiązaniem może być wymiana przekładni na automatyczną. Jest to na pewno rozwiązanie kosztowne, ale eliminujące największa bolączkę tego 170-konnego Abartha.

  Zobacz także  


23. Mazda 3 (2003-2009r.)

O mazdach z tych roczników pisaliśmy już w naszej serii. Niestety, nieocynkowane nadwozia wykazują się bardzo niską odpornością na korozję. Przy zakupie tego auta powinniśmy obejrzeć je bardzo dokładnie, by nie ukryła nam się żadna niespodzianka, która przeobrazić się może w konieczność poważnych napraw blacharskich. Progi, podłużnice, podłoga, błotniki i dolne krawędzi drzwi to elementy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

22. Skoda Fabia 1.4 TDI (2005-2007r.)

Bardzo popularny na polskich drogach model stanowi znakomite rozwiązanie dla szukających kompromisu pomiędzy ceną, a jakością. Wyjątek od reguły stanowi ta konkretna wersja silnikowa, która boryka się z wieloma problemami wynikającymi z nadmiernej eksploatacji poprzednich kierowców, głównie flotowych. Wykorzystywane ponad miarę 3-cylindrowe jednostki o mocy zaledwie 80KM borykają się z wynikającymi ze zużycia panewek oporowych luzami osiowymi wału korbowego.

zdj2

21. VW Lupo 1.2 TDI 3L (1999-2005r.)

Bardzo ciekawa, innowacyjna wersja tego małego samochodu powstała by udowodnić, że możliwe jest zbudowanie samochodu zużywającego 3l/100km w cyklu mieszanym. Cel został osiągnięty, jednak potrzebne było do tego opracowanie podzespołów z lekkich materiałów jak magnez oraz specjalnie przygotowanych do tego modelu silnika oraz skrzyni biegów. Nie są to specjalnie awaryjne jednostki jednak jakakolwiek stłuczka lub awaria przysporzy nam wiele problemów w poszukiwaniu części zamiennych, gdyż była to mocno limitowana produkcja.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz