×

Wyszukaj artykuł

Niebawem ruszają prace na planie

„Madres paralelas” - Penélope Cruz gwiazdą kolejnego filmu Almodóvara!

Redakcja Pinbook | 03-07-2020 | skomentuj

„Madres paralelas” - Penélope Cruz gwiazdą kolejnego filmu Almodóvara!

"Volver"/Materiały prasowe

OceńPedro Almodóvar od dawna już zapowiadał, że stworzy film „Madres paralelas”. Okazuje się, że po latach pracy hiszpański reżyser dokończył właśnie scenariusz do nowej produkcji. Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć już w październiku tego roku i potrwać do lutego. Jego premiera jest już zaplanowana na jesień 2021 roku. Będzie to kolejny film w dorobku Almodóvara, który skupi się na tematyce macierzyństwa. Przedstawi historię dwóch kobiet, które w tym samym dniu rodzą dzieci. Ich losy w filmie będą się toczyć równolegle i widzowie będą mogli śledzić pierwsze lata życia ich pociech. Największą gwiazdą produkcji będzie Penélope Cruz, którą reżyser zdążył już zaprosić do współpracy.

  Zobacz także  


Hiszpańska gwiazda do tej pory wystąpiła już siedmiu poprzednich filmach Pedra Almodóvara. Możemy ją zobaczyć między innymi w takich produkcjach jak: „Volver”, „Wszystko o mojej matce”, „Przerwane objęcia”, „Przelotni kochankowie”, „Drżące ciało”, La Concejala antropófaga”, czy nakręcony w zeszłym roku „Ból i blask”.

Legenda hiszpańskiego kina

Pedro Almodóvar od lat jest jednym z najbardziej znanych i cenionych przez publiczność oraz krytyków reżyserów współczesnego kina europejskiego. Jego produkcje mają na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym BAFTA – tę statuetkę zgarnęły filmy „Wszystko o mojej matce”, „Porozmawiaj z nią”, „Przerwane objęcia” oraz „Skóra, w której żyję”. Z kolei film „Porozmawiaj z nią” otrzymał również Oscara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny. Reżyser słynie z tego, że w swoich filmach w wyjątkowy sposób tworzy opowieści, w których poruszane są zagadnienia społeczne, psychologiczne, a także tabu. Najczęściej przedstawione w nich historie skupiają się na kwestii kobiet i dotyczą ich życia, problemów oraz towarzyszących im na co dzień uczuć. W jego produkcjach w niepowtarzalny sposób łączą się wielkie emocje z humorem i nutką kiczu, co sprawia, że filmów Almodóvara nie da się pomylić z żadnymi innymi.

Jeśli lubicie twórczość Pedra Almodóvara, z pewnością spodoba wam się także poruszający dramat „Jestem Rosa”. Gorąco zachęcamy również do zapoznania się z filmami „Wyznania nastolatki” oraz „Mój anioł”.


Wszystko na temat:

Penelope Cruz Filmy Aktorzy Reżyser Zapowiedź Wszystkie tagiKomentarze: