×

Wyszukaj artykuł

Aktor miał 58 lat

Paweł Królikowski nie żyje. Zmagał się z problemami neurologicznymi

Redakcja Pinbook | 27-02-2020 | skomentuj

Paweł Królikowski nie żyje. Zmagał się z problemami neurologicznymi

AKPA

OceńPaweł Królikowski zmarł 27 lutego w czwartek nad ranem. Aktor od dłuższego czasu zmagał się z choroba neurologiczną, z powodu której od grudnia 2019 roku musiał przebywać w szpitalu. Jako pierwszy o jego śmierci poinformował „Super Express”, który otrzymał tę wiadomość od przyjaciela aktora. Informacja ta została już także potwierdzona przez jego syna, Antoniego Królikowskiego oraz Ewę Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich. Paweł Królikowski odszedł w wieku 58 lat.

  Zobacz także  


W 2015 roku aktor przeszedł operację usunięcia tętniaka w mózgu. Po zabiegu wrócił do siebie i wystąpił jako juror w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Po pewnym czasie jego stan uległ znacznemu pogorszeniu do tego stopnia, że Królikowski wymagał hospitalizacji. W 2019 roku przeszedł kolejną operację neurochirurgiczną, po której nastąpiły komplikacje. Jeszcze przed śmiercią aktor zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą sprawował od 2018 roku.

Kim był?

Paweł Królikowski był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Był także prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Swoją karierę rozpoczął w 1983 roku od roli w filmie dla dzieci, pt. „Dzień kolibra”. Postanowił dalej rozwijać się w tym kierunku i w 1987 roku ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. W swojej karierze szczególnie zasłynął rolą w serialu „Ranczo”, w którym grał przez blisko dziesięć lat. Występował też w innych serialach, jak np. „Belfer”, „Druga szansa”, „Szpilki na Giewoncie”, „Kryminalni” i „M jak miłość”. Wystąpił też w wielu produkcjach filmowych, wśród których można wyróżnić: „Cudowne miejsce”, „Wyrok na Franciszka Kłosa”, „Ja wam pokażę!”, „Pitbull. Nowe porządki” i „Dlaczego nie!”. Królikowski od 2014 roku wchodził w skład jury programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Aktor miał żonę - aktorkę Małgorzatę Ostrowską - którą poznał podczas egzaminów do szkoły teatralnej. Pobrali się w 1988 roku. Mieli wspólnie piątkę dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julię i Marcelinę.


Wszystko na temat:

Antoni Królikowski Śmierć Paweł Królikowski Gwiazdy Aktorzy Aktor Choroba Wszystkie tagiKomentarze: