×

Wyszukaj artykuł

Na depresję cierpi jej młodszy brat

Kate Middleton wygłosiła orędzie, którego tematem jest zdrowie psychiczne dzieci

Redakcja Pinbook | 05-02-2020 | skomentuj

Kate Middleton wygłosiła orędzie, którego tematem jest zdrowie psychiczne dzieci

instagram.com/cambridgesvideos

OceńKate Middleton jako księżna Cabridge aktywnie angażuje się w liczne akcje charytatywne. Szczególnie dużo uwagi poświęca kwestii zdrowia fizycznego oraz psychicznego najmłodszych, co tłumaczy między innymi tym, że sama jest matką trójki dzieci – 6-letniego George’a, 4-letniej Charlotte oraz 2-letniego Louisa. Temat zdrowia psychicznego jest jej również bliski z tego powodu, że jej młodszy brat James od 2013 roku cierpi na depresję, a także na zespół ADD, który jest pokrewny zespołowi ADHD i wiąże się z poważnymi zaburzeniami koncentracji.

  Zobacz także  


Choroba brata przyczyniła się w dużej mierze do tego, że Kate została patronką organizacji Place2Be, która zajmuje się wsparciem w zakresie zdrowia psychicznego w brytyjskich szkołach.

Przesłanie księżnej

W związku z trwającym teraz Tygodniem Zdrowia Psychicznego Dzieci, którego tematem jest hasło „Znajdź swoją odwagę”, Kate Middleton wygłosiła pewien rodzaj orędzia, które adresowała do swoich poddanych i które opublikowała w internecie. W swoim przemówieniu księżna podkreśliła, że odwaga nie musi oznaczać jedynie samodzielnego radzenia sobie z problemami, ale może się przejawiać także w informowaniu o nich i proszeniu o pomoc:

Dla wielu dzisiejszych dzieci świat może czuć się przerażającym i zniechęcającym miejscem. Choć nie zawsze możemy czuć się odważni w środku, nawet najmniejszy akt, taki jak dzielenie się troskami czy proszenie o pomoc, może być niezwykle odważny. Pomaganie dzieciom w szukaniu wsparcia może mieć transformacyjny wpływ na ich życie.

  Zobacz także  


Księżna dodała też, że celem organizacji charytatywnych jest niesienie nie tylko krótkotrwałej i doraźnej pomocy dzieciom, ale przede wszystkim wywarcie długoterminowego wpływu na ich podejście do życia i problemów, z którymi muszą się na co dzień zmagać:

Naszą długoterminową ambicją jest doprowadzenie do pozytywnych, trwałych zmian dla przyszłych pokoleń. W tym tygodniu szkoły w całej Wielkiej Brytanii pomagają uczniom zrozumieć, co to znaczy być odważnym. Życie często rzuca wyzwania na naszą drogę i ważne jest, aby dzieci w każdym wieku wiedziały, że nie jest słabością mówienie lub zwracanie się o pomoc.

Poniżej możecie zobaczyć całe nagranie księżnej Cambridge:

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

This is a video of her supporting the first ever UK’s Children Mental Health Week 2015. 🤍 This year’s message: For many children today, the world can feel a scary and daunting place. While we might not always feel brave inside, even the smallest act - such as sharing a worry or asking for help - can be incredibly courageous. Helping children to feel confident about seeking support can have a transformational impact on their lives. Being able to try new things and push ourselves outside of our comfort zone are important skills that can build children’s resilience and self-esteem. Learning these skills early in life can give children tools to cope with future challenges they may face in adulthood. • I am therefore so pleased to once again support Place2Be’s Children’s Mental Health Week, which is this year focused on bravery. Through all my interactions with the charity, I’m proud to have seen how its work is helping children, young people and adults to be more confident in looking after their mental health, but there is still much more to do. The first step is talking about it, and recently I’ve launched a UK-wide survey on the under-fives in an attempt to get people to do just that. Our long-term ambition is to bring about positive, lasting change for generations to come. I’d love schools and families across the country to take part in the week to help children and young people to ‘find their brave’. • • • #RoyalFamily#Queen#PrinceWilliam#DukeofCambridge#KateMiddleton#DuchessofCambridge#PrinceGeorge#PrincessCharlotte#PrinceLouis#cambridgesvideos by @cambridgesvideos

Post udostępniony przez VIDEOS OF THE CAMBRIDGES 👑❤️ (@cambridgesvideos)

Wszystko na temat:

Kate Middleton Brytyjska rodzina królewska Choroba Zdrowie Wielka Brytania Wszystkie tagiKomentarze: