× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Ogromny pożar w Puszczy Kampinoskiej.

Redakcja Pinbook | 23-04-2019 | skomentuj

Ogromny pożar w Puszczy Kampinoskiej.

rmf24.pl

Oceń


Ostatnio pisaliśmy o zatrważającej ilości pożarów lasów w kwietniu. Dziś doszedł do tego także pożar w Kampinoskim Parku Narodowym. Paliło się 15 ha lasu. Ściółki leśnej i koron drzew. Niestety, warunki są takie, jakie są - jest sucho, a także wieje silny, porywisty wiatr. Wystarczy mała iskra, żeby stało się nieszczęście. Strażakom udało się ugasić pożar, ale dogadaszanie może jeszcze potrwać - nawet do rana.

  Zobacz także  


Dodatkowo strażacy walczą z innymi pożarami m.in. w powiecie płońskim i nowodworskim. W tym drugim zagrożone są kompleksy domków letniskowych.

Apelujemy więc o to, aby wybierając się do lasu, być czujnym. Prosimy też nie wyrzucać niedopałków, ani nie pozostawiać w lesie butelek - wszystko to może skutkować poważnym pożarem. A prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne - nie zapowiada się, aby popadało, żeby chociaż trochę zmniejszyć ryzyko pojawienia się pożarów.

Wszystko na temat: