×

Wyszukaj artykuł

Wśród twórców Andrzej Sapkowski

„The Witcher: Blood Origin” - powstanie nowy serial osadzony w świecie Wiedźmina

Redakcja Pinbook | 28-07-2020 | skomentuj

„The Witcher: Blood Origin” - powstanie nowy serial osadzony w świecie Wiedźmina

"Wiedźmin"/Materiały promocyjne

OceńWładze Netflixa ogłosiły właśnie nowy serial limitowany, który będzie się rozgrywał w świecie Wiedźmina. Nowa produkcja będzie nosiła tytuł „The Witcher: Blood Origin”. Ma ona być sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z serialu „Wiedźmin” Netflixa. Produkcja opowie o dawno zapomnianej historii osadzonej w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w produkcji z Henrym Cavillem w roli głównej. Widzowie będą więc mogli poznać pochodzenie oraz losy pierwszego Wiedźmina, a także wydarzenia, które doprowadziły do „Koniunkcji Sfer”. To właśnie wtedy doszło do połączenia się ze sobą światów potworów, ludzi oraz elfów.

  Zobacz także  


Producentami serialu i showrunnerami będą twórczyni oryginalnego „Wiedźmina”, Lauren Schmidt Hissrich oraz Declan de Barra. Hissrisch podkreśliła, że produkcja nowego serialu będzie sporym wyzwaniem:

Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem „The Witcher: Blood Origin". To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum.

Pisarz podejmuje współpracę

Wiadomo już, że autor sagi o Wiedźminie, Andrzej Sapkowski, zostanie konsultantem kreatywnym serialu. Pisarz w rozmowie z Onetem nie ukrywał entuzjazmu na myśl o nowej produkcji osadzonej w świecie Wiedźmina:

To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów.

Rolę producentów wykonawczych będą pełnić z kolei Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomasz Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films. Zdjęcia do serialu „The Witcher: Blood Origin” mają być realizowane na terenie Wielkiej Brytanii, czyli w tym samym miejscu, w którym w lutym rozpoczęły się prace nad drugim sezonem „Wiedźmina”, który ma się ukazać w połowie 2021 roku. Na razie twórcy nie zdradzili planowanej daty premiery prequela. Nie wiadomo także, jacy aktorzy pojawią się w obsadzie nowego serialu. Z pewnością więcej na ten temat dowiemy się w najbliższym czasie.

Na premierę serialu „The Witcher: Blood Origin” będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W tym czasie warto nadrobić filmowe zaległości i obejrzeć mrożący krew w żyłach horror „Oszukać przeznaczenie 5 3D”. Polecamy również zobaczyć filmy „W pogoni za szczęściem” i „Munio: Strażnik księżyca”.


Wszystko na temat:

Wiedźmin Seriale Netflix Seriale online Zapowiedź Henry Cavill Wszystkie tagiKomentarze: