×

Wyszukaj artykuł


Doszło do urazu?

Tragedia w Ostrowie Wielkopolskim – noworodek zmarł w szpitalu

Redakcja Pinbook | 08-11-2019 | skomentuj

Tragedia w Ostrowie Wielkopolskim – noworodek zmarł w szpitalu

Fotografia poglądowa

Oceń


W środę do szpitala w Kępnie trafiła kobieta w 33. tygodniu ciąży. Po badaniu zdecydowano się na przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Podczas zabiegu doszło jednak do komplikacji, w wyniku których dziecko doznało urazu główki. Większej ilości informacji na temat przebiegu porodu udzieliło Radio SUD – lekarze prawdopodobnie próbowali przemieścić dziecko, które wsunęło się do kanału rodnego, w stronę brzucha. To wtedy mogło dojść do tragicznego w skutkach urazu.

  Zobacz także  


Dziecko błyskawicznie przewiezione zostało do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety nie udało się go uratować. Rmf24.pl podaje, że niemowlę zmarło po kilku godzinach.

Sprawę bada prokuratura

Wyjaśnianiem wszelkich okoliczności tragicznego zdarzenia zajęła się Prokuratura Regionalna w Łodzi. Głos w sprawie zabrała dyrektor szpitala w Kępnie - Beata Andrzejewska:

W trybie pilnym rozwiązano ciążę. Zgodnie z obowiązującymi procedurami z powodu złego stanu zdrowia noworodek został przekazany na oddział neonatologiczny o wyższym stopniu referencyjności, gdzie zmarł. Sprawę obecnie wyjaśnia prokuratura. Rodzicom przekazujemy szczere wyrazy współczucia i żalu

Wszystko na temat:

Wiadomości Śmierć Dziecko Wszystkie tagiDodaj komentarz