×

Wyszukaj artykuł

Powstaje ekranizacja powieści Stephena Kinga

„Podpalaczka” - Zac Efron zagra w nowej wersji horroru z lat 80-tych

Marta | dnia: 01-10-2020 | skomentuj

„Podpalaczka” - Zac Efron zagra w nowej wersji horroru z lat 80-tych

"Podły, okrutny, zły"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Rozpoczęto prace nad horrorem science fiction „Podpalaczka”, który będzie adaptacją powieści autorstwa Stephena Kinga o tym samym tytule. Nową produkcję wyreżyseruje Keith Thomas. Wiadomo już, że w jedną z ról wcieli się Zac Efron, aktor znany z takich kinowych przebojów jak „Sąsiedzi” czy „Podły, okrutny, zły”. Będzie to już druga ekranizacja książki amerykańskiego mistrza grozy. Pierwsza powstała w latach osiemdziesiątych XX wieku. Nie odniosła jednak zbyt dużego sukcesu i zarobiła jedynie 17 milionów dolarów przy budżecie w wysokości 12 milionów. Być może nowa wersja z gwiazdorską obsadą nie podzieli losów swojego poprzednika.

  Zobacz także  


Na razie nie wiadomo, w jaką postać wcieli się Zac Efron. Jak donoszą amerykańskie media, ma on zagrać jedną z głównych ról. Scenariusz do filmu napisał Scott Teems, który pracował wcześniej między innymi przy horrorze „Halloween Kills”. Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć w 2020 roku, ale twórcy nie ujawnili jeszcze daty jego premiery.

Niebezpieczny eksperyment

Książka Stephena Kinga zatytułowana „Podpalaczka” ukazała się w 1980 roku. W 1984 roku Stanley Mann nakręcił na jej podstawie film, w którym wystąpili między innymi Drew Barrymore, David Keith, Martin Sheen, Freddie Jones, George C. Scott i Heather Locklear. Film został dość ciepło przyjęty przez fanów i krytyków, ale zarzucano mu zbyt duże odejście od historii przedstawionej w powieści. Między innymi z tego powodu wytwórnie Blumhouse i Universal postanowiły stworzyć nową wersję horroru. Można więc się spodziewać, że tym razem fabuła filmu będzie bardziej zbliżona do książkowego oryginału. Przypominamy, że „Podpalaczka” opowiada o losach rodziny, która została poddana medycznemu eksperymentowi. Dzięki niemu jej członkowie zaczynają przejawiać niezwykłe zdolności, w tym telekinezę, hipnozę oraz telepatię, które natychmiast przyciągają uwagę tajnej amerykańskiej agencji rządowej. Życie obserwowanej rodziny powoli zaczyna zamieniać się w prawdziwy koszmar.

Podczas oczekiwania na premierę filmu warto obejrzeć inne produkcje oparte na twórczości Stephena Kinga, takie jak „Mgła” czy „Lśnienie”. Koniecznie zobaczcie również „Skazanych na Shawshank” z Timem Robbinsem w roli głównej.


Wszystko na temat:

Zac Efron Filmy Zapowiedź Aktorzy Stephen King Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz