×

Wyszukaj artykuł

To już niedługo

„Tenet” - jest nowa data premiery! Kiedy film pojawi się w Polsce?

Redakcja Pinbook | 29-07-2020 | skomentuj

„Tenet” - jest nowa data premiery! Kiedy film pojawi się w Polsce?

"Tenet"/Materiały promocyjne

OceńNie da się ukryć, że „Tenet” Christophera Nolana jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Z powodu pandemii koronawirusa premiera produkcji była przekładana już kilkukrotnie. Początkowo film miał trafić do kin 17 lipca 2020 roku. W pewnym momencie podjęto jednak decyzję o przesunięciu premiery na 31 lipca. Później ta data została zamieniona na 12 sierpnia. Z kolei w zeszłym tygodniu świat obiegła informacja, że film znika z kalendarza premier w Stanach Zjednoczonych i wszystko wskazywało na to, że jeszcze długo będziemy musieli poczekać na obejrzenie nowej produkcji. Okazuje się jednak, że właśnie ogłoszono nową i już ostateczną datę premiery „Teneta”.

  Zobacz także  


Z najnowszych informacji wynika, że „Tenet” ma zadebiutować 26 sierpnia 2020 roku w ponad siedemdziesięciu europejskich krajach, wśród których znalazła się również Polska. W Stanach Zjednoczonych premiera filmu odbędzie się tydzień później, czyli 2 września. Jest to wyjątkowo nietypowa sytuacja zważając na fakt, że „Tenet” jest amerykańską produkcją.

Tajemniczy „Tenet”

Filmy Christophera Nolana słyną z tego, że wciągają widza w pewną grę i pozostawiają go z całym szeregiem pytań. Nowa produkcja reżysera budzi szczególnie duże zainteresowanie z wielu powodów. Przede wszystkim wciąż pozostaje owiana tajemnicą fabuła filmu, o której bardzo niewiele wiemy. Wiadomo jedynie, że głównym bohaterem „Teneta" ma być protagonista, którego tożsamość nie została jeszcze ujawniona i w którego wcielił się John David Washington. Otrzyma on zadanie powstrzymania wybuchu III wojny światowej za pomocą inwersji czasu. W wykonaniu tej trudnej misji będzie mu pomagał bohater, którego zagrał Robert Pattinson. Na ekranie zobaczymy również takich aktorów jak: Elizabeth Debiski, Aaron Taylor-Johnson, Michael Caine, Kenneth Branagh, Clémence Poésy czy Dimple Kapadia.

Do premiery najnowszego filmu Christophera Nolana pozostało jeszcze trochę czasu. To dobra okazja, żeby nadrobić filmowe zaległości i obejrzeć „Sin City - miasto grzechu” oraz horror „Słudzy diabła”. Mocnych wrażeń dostarczy wam także „Adrenalina 2. Pod napięciem”.


Wszystko na temat:

Christopher Nolan Filmy Premiera Robert Pattinson Zapowiedź Wszystkie tagiKomentarze: