×

Wyszukaj artykuł

Dziesiątki ciał w ciężarówce

Niewyjaśniona historia w brytyjskim Grays [AKTUALIZACJA]

Mateusz | dnia: 25-11-2019 | skomentuj

Niewyjaśniona historia w brytyjskim Grays [AKTUALIZACJA]

Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


W środę w hrabstwie Essex dokonano makabrycznego odkrycia. Około godziny 00.30 czasu miejscowego (1.30 czasu polskiego) w brytyjskim Grays znaleziono dziesiątki ciał. Zwłoki znajdowały się naczepie tira. Ustalono, że znajduje się tam 39 ciał (38 dorosłych i 1 nastolatek). Policjanci pojawili się na miejscu po zgłoszeniu od zespołu ratowniczego – nie ustalono jednak, kto wezwał karetkę. W szokującej sprawie ciągle pojawiają się nowe fakty – wciąż jednak nie wiadomo kim są ofiary.

  Zobacz także  


Służby starają się teraz rozwikłać zagadkę ciał z ciężarówki. W sprawie aresztowano 25-latka z Irlandii Północnej, który był kierowcą pojazdu. Został on oskarżony o wielokrotnie zabójstwo.

Nowe fakty w sprawie ciężarówki

O ciężarówce wiadomo już całkiem sporo. Pojazd zarejestrowany jest w Bułgarii – potwierdził to MSZ tego kraju. Zapewnia on jednak, że pojazd ostatni raz przekroczył granicę tego kraju około dwa lata temu. Jak pojawił się w Wielkiej Brytanii? Wiadomo, że ciężarówka przypłynęła promem z belgijskiego portu Zeebrugge. To stamtąd trafił on do Purfleet, w okolicy którego ujawnione zostały ciała. Na Belgii trop się urywa – nie wiadomo skąd przyjechała ciężarówka ani kiedy osoby znalazły się w naczepie. Eksperci twierdzą, że ludzie ci mogli zginąć w tragicznych okolicznościach i męczarniach – temperatura w chłodni ciężarówki wynosić mogła nawet -25 stopni Celsjusza. 

  Zobacz także  


Nie pierwszy taki przypadek?

Tragiczne wydarzenia przypominają głośną medialnie sprawę z 2000 roku. Wówczas w porcie w Dover znaleziono 58 ciał nielegalnych imigrantów z Chin. Ujawniono wtedy, że ludzie zginęli z powodu braku powietrza (przeżyły zaledwie 2 osoby). W tamtej sprawie skazany został kierowca ciężarówki – spędził on w więzieniu 14 lat. Postawiono mu między innymi zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi. Czy w Essex wystąpiły podobne okoliczności? W tej chwili tego nie wiemy. Swoje własne śledztwo w sprawie prowadzi również belgijska policja.

Aktualizacja

W związku ze sprawą zatrzymano na razie trzy osoby (łącznie z kierowcą ciężarówki). Jednym z nich jest Christopher K., który w niedzielę usłyszał zarzuty. 23-latek został zatrzymany na zachód od Londynu. Wszyscy zatrzymani mężczyźni pochodzą z Irlandii Północnej i są oskarżeni o przemyt ludzi. W areszcie ciągle przebywa 25-letni kierowca ciężarówki – na ekstradycję z Irlandii czeka zaś trzeci z zatrzymanych w sprawie. Służby nadal szukają dwóch podejrzanych w sprawie: Ronana (40 lat) i Christophera (34 lata) Hughesów. Swoje śledztwo w sprawie prowadzą też służby wietnamskie – to z tego kraju pochodziły wszystkie ofiary. Zatrzymano tam łącznie już 11 osób. 

Wszystko na temat:

Wiadomości Szokujące historie Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz