×

Wyszukaj artykuł


Jak się tam znalazł?

Niebezpieczny azbest znaleziony w produkcie dla dzieci. Jest wycofywany

Redakcja Pinbook | 21-10-2019 | skomentuj

Niebezpieczny azbest znaleziony w produkcie dla dzieci. Jest wycofywany

Oceń


W USA zrobiło się gorąco – mają się o co martwić mamusie i tatusiowie. Okazuje się, że Agencja Żywności i Leków wykryła w próbce popularnego pudru dla dzieci ślady rakotwórczego azbestu. Firma Johnson & Johnson od razu rozpoczął wycofywanie produktu z obrotu – do tej pory zniknęło ponad 33 tysiące buteleczek z produktem dla niemowląt. Niestety, bardzo mocno odbiło się to na firmie. Notowania na giełdzie spadły o ponad 6 procent.

  Zobacz także  


Azbest to nie są żarty. Ma on właściwości rakotwórcze, więc może być naprawdę niebezpieczny dla maluchów.

Jak to możliwe?

Dokładnie mowa o partii, która ma nr 22318RB – wyprodukowane w USA, w zeszłym roku na potrzeby lokalnego rynku. Teraz okazuje się, że produkt absolutnie nie powinien być używany! Firma poinformowała konsumentów o tym fakcie i dokładnie przedstawiła warunki zwrotu, dzięki którym każdy klient odzyska swoje pieniądze.

Firma rozpoczęła swoje wewnętrzne śledztwo, aby dowiedzieć się w jaki sposób azbest trafił do pudru dla dzieci. Przedstawiciele podkreślają także, że przeprowadzali testy na swoich produktach i nie wykazały one obecności żadnych szkodliwych substancji.


Wszystko na temat:

Dzieci USA Wiadomości Wszystkie tagiKomentarze: