×

Wyszukaj artykuł

Problemy ZTM

Niebezpieczne listwy w metrze – znikną w tym roku?

Redakcja Pinbook | 06-12-2019 | skomentuj

Niebezpieczne listwy w metrze – znikną w tym roku?

transport-publiczny.pl

OceńKażdy, kto choć raz miał okazję przejechać się warszawskim metrem wie, że jego posadzka jest wyłożona metalowymi listwami, powstałymi z myślą o niewidomych. Nie są one jednak najlepiej zaprojektowane, ponieważ są bardzo gładkie i przez to śliskie. Nietrudno więc o poślizgnięcie się na nich, zwłaszcza o tej porze roku, gdy pada deszcz i śnieg. Od początku pojawienia się listew warszawiacy skarżyli się na nie i prosili zarząd ZTM o ich wymianę. Okazało się jednak, że nie będzie to takie proste.

  Zobacz także  


Niestety, również w tym roku listwy nie zostaną wymienione.

Poważna sprawa

W 2017 roku jedna z pasażerek metra tak poślizgnęła się na metalowych listwach znajdujących się na stacji Natolin, że z miejsca wypadku musiała być zabrana przez pogotowie. Źle zaprojektowane prowadnice dla niewidomych przyczyniły się już do wielu poważnych upadków ze złamaniami i innymi bolesnymi obrażeniami. ZTM został z czasem zalany przez falę skarg i apeli o wymianę tych metalowych elementów. W końcu podjęto decyzję o wymianie listew na kilku stacjach I linii metra, jednak nowe listwy okazały się również nie najlepiej zaprojektowane. ZTM wstrzymał się więc na razie z dalszą wymianą twierdząc, że po prostu nie ma na nią pieniędzy. Na tę chwilę mają być jedynie prowadzone testy różnych nowych rozwiązań takich jak, np. antypoślizgowe naklejki.

  Zobacz także  


Na osłodę

6 grudnia w Mikołajki ruszają świątecznie przystrojone wagony. Obwieszone świecącymi lampkami i kolorowymi ozdobami z pewnością poprawią humor każdemu, kto właśnie śpieszy się do pracy, starając nie poślizgnąć się na niebezpiecznych listwach. O czym warto pamiętać, w Mikołajki pasażerowie bożonarodzeniowych wagonów będą częstowani cukierkami i pierniczkami. Świąteczne metro będzie kursowało zarówno po I, jak i II linii aż do 20 grudnia 2019.

Wszystko na temat:

Warszawa Komunikacja miejska Święta Bożego Narodzenia Wszystkie tagiKomentarze: