×

Wyszukaj artykuł


Drapieżny kot poluje

Niebezpieczna puma terroryzuje Warszawę

Redakcja Pinbook | 08-10-2019 | skomentuj

Niebezpieczna puma terroryzuje Warszawę

dinoanimals.pl

Oceń


Jakiś czas temu strażacy miejscy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca z okolic Białołęki o tym, że podczas spaceru natknął się na zwierzę, które przypomina kota, ale jest dużo większe. Podał, że prawdopodobnie jest to puma i był niezwykle przekonany, że tak właśnie było. Straż Miejska udała się na miejsce, które zgłaszano jako miejsce występowania pumy – niestety, zwierzęcia nie znaleziono. I chociaż na początku nikt nie dawał wiary słowom spacerowicza, coraz więcej osób zaczyna zgłaszać, że również widziało takiego zwierza.

  Zobacz także  


Niedawno to mieszkaniec Łomianek prosił o ostrożność wszystkich spacerujących, ponieważ twierdził, ze również widział zwierzę z sylwetki przypominające pumę. Sprawa jest wyjaśniania przez straż miejską z Łomianek.

Straż Miejska apeluje o ostrożność

Najważniejszą rzeczą, którą możemy zrobić to zachowywać się bardzo ostrożnie i w przypadku napotkania takiego zwierzęcia – od razu zaalarmować odpowiednie służby. Być może jest to jedynie niepotrzebna panika, być może skończy się jak z pytonem, który jakiś czas temu grasował w Wiśle. Mimo wszystko należy zastosować się do komunikatu Straży Miejskiej w Łomiankach:

„W związku z podejrzeniem, że na terenie Gminy Łomianki może przebywać zwierzę przypominające pumę, prosimy Państwa o zachowanie ostrożności do czasu wyjaśnienia sprawy. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco. Podejdźmy do tematu spokojnie i odpowiedzialnie. W przypadku zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt ze Strażą Miejską lub Policją”

  Zobacz także  


Nie wszyscy jednak wiedzą jak powinni zachować się w przypadku, gdyby faktycznie puma chciała ich zaatakować. Okazuje się, że te zwierzęta są niesamowicie nieśmiałe i w ich jadłospisie z pewnością nie figuruje człowiek, ani żadne zwierzę domowe.

Jak ustrzec się przed pumą?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że zwierzęta te są dość szybkie i zwinne. Potrafią biec z prędkością około 65km/h i w wskakują na wysokości ok. 6 metrów. Najlepiej jest wyglądać na większego niż jest się w rzeczywistości, a do obrony wziąć jakiś patyk lub kamień, aby w razie czego mieć czym uderzyć zwierzę - pokazywanie, że jest się agresywnym to sygnał dla pumy, że nie pójdzie tak łatwo. Nie uciekajmy - to zachęci pumę do ataku. Polowania to coś co lubią, chociaż zazwyczaj ich ofiarą padają jelenie.

Gdybyście widzieli, że puma chce was zaatakować - głośno krzyczcie, aby zwrócić uwagę innych, przebywających w okolicy.

Wszystko na temat:

Wydarzenia Zwierzęta Blady strach Wiadomości Warszawa Wszystkie tagiKomentarze: