Wśród twórców Olga Tokarczuk

„Erotica 2022” - Netflix zapowiada pierwszy polski film oryginalny!

"Erotica 2022"/Materiały prasowe

Na Netflixie w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej polskich produkcji. Okazuje się, że po międzynarodowych sukcesach, jakie w ostatnim czasie odniosły serial „W głębi lasu” oraz film „365 dni”, platforma podjęła decyzję o stworzeniu pierwszego polskiego filmu oryginalnego Netflixa. Będzie on nosił tytuł „Erotica 2022” i opowie historię stworzoną wyłącznie przez nasze rodzime pisarki oraz reżyserki. Wśród twórczyń serialu znalazły się między innymi noblistka Olga Tokarczuk, Joanna Bator i Gaja Grzegorzewska. Informację o powstaniu filmu ogłoszono w maju ubiegłego roku na festiwalu w Cannes, jednak dopiero teraz pojawiły się pierwsze informacje na temat fabuły nowej produkcji.

Na ekranie zobaczymy między innymi takich aktorów, jak Agata Buzek, Małgorzata Bela, Andrzej Konopka, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Sebastian Stankiewicz, Sara Celler Jezierska, Monika Pikuła, Sebastian Pawlak czy Ignacy Liss. Producentką filmu została Marta Lewandowska.

Pięć historii kobiet

Jak zapowiadają twórcy, „Erotica 2022” ma być antologią składającą się z pięciu historii o życiu kobiet, które toczy się w niezbyt odległej przyszłości. W nowym świecie kobiety nie są ludźmi, lecz produktami. Macierzyństwo stało się obowiązkiem, a realizowanie wszelkich innych potrzeb kobiet związanych ze sferą seksualności jest surowo tłamszone i zakazane. Bohaterki filmu będą musiały odnaleźć się w rzeczywistości, w której rządzą absurdalne zasady i zakazy skazujące kobiety na życie w samotności. Będą musiały również stawić czoła rodzącym się w tej sytuacji niezdrowym relacjom oraz życiu pozbawionemu szczerych emocji. Fabułę każdej historii stworzy inna autorka. Scenariusze do nich poza Olgą Tokarczuk, Joanną Bator i Gają Grzegorzewską napiszą również Ilona Witkowska oraz Grażyna Plebanek. Kolejne części filmu „Erotica 2022” wyreżyserują Olga Chajdas („1983"), Anna Jadowska („Dzikie róże"), Katarzyna Adamik („Amok"), Jagoda Szelc („Wieża. Jasny dzień") i Anna Kaziejak, twórczyni „Obietnicy". Na razie jeszcze nie znamy dokładnej daty premiery filmu. Wiadomo jedynie, że ma się on ukazać na Netflixie jesienią 2022 roku.

Jeśli zainteresował was nadchodzący film „Erotica 2022”, polecamy poruszający polski dramat „Chrzest”. Zachęcamy również do zapoznania się z takimi ciekawymi produkcjami jak „Między nami” oraz „Zmiana pasa”.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO