×

Wyszukaj artykuł

Podium z niespodziankami

Najnowszy sondaż prezydencki – Andrzej Duda wygra w pierwszej turze?

Redakcja Pinbook | 17-01-2020 | skomentuj

Najnowszy sondaż prezydencki – Andrzej Duda wygra w pierwszej turze?

AKPA

OceńWybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Prawdopodobnie odbędą się one już 10 maja 2020 roku. Już niedługo kampanie prezydenckie kandydatów wejdą więc w decydującą fazę. Coraz częściej możemy się spotkać także z sondażami przedwyborczymi. Ostatni z nich przeprowadził  Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" i se.pl. Badanie przeprowadzono na grupie 1075 dorosłych polaków w dniach 14-16 stycznia. Wiele wskazuje więc na to, że wyniki sondażu mogą wiernie oddawać społeczne nastroje.

  Zobacz także  


Niekwestionowanym liderem jest Andrzej Duda, który według wyniku sondażu pewnie zmierza po reelekcję. Aż 44,96% respondentów zadeklarowało oddanie swojego głosu na obecnego prezydenta. Andrzejowi Dudzie brakuje więc zaledwie kilku punktów procentowych do zwycięstwa w pierwszej turze.

Zaskoczenia w sondażu

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska, która może liczyć na 23,11% głosów badanych. Trzecie miejsce w sondażu niespodziewanie zajął Szymon Hołownia, na którego zagłosować chce 9,86% respondentów. Dalsze miejsca zajęli Robert Biedroń (9,09%), Władysław Kosiniak-Kamysz (7,86%) i Krzysztof Bosak (5,12%). Kampania na dobre jeszcze nie wystartowała – niemal więc pewne jest, że wyniki sondażowe ulegną zmianie. 

 

Źródło: se.pl


Wszystko na temat:

Wiadomości Prezydent Andrzej Duda Szymon Hołownia Wybory Kampania wyborcza Wszystkie tagiKomentarze: