×

Wyszukaj artykuł

Podium z niespodziankami

Najnowszy sondaż prezydencki – Andrzej Duda wygra w pierwszej turze?

Mateusz | dnia: 17-01-2020 | skomentuj

Najnowszy sondaż prezydencki – Andrzej Duda wygra w pierwszej turze?

AKPA

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Prawdopodobnie odbędą się one już 10 maja 2020 roku. Już niedługo kampanie prezydenckie kandydatów wejdą więc w decydującą fazę. Coraz częściej możemy się spotkać także z sondażami przedwyborczymi. Ostatni z nich przeprowadził  Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" i se.pl. Badanie przeprowadzono na grupie 1075 dorosłych polaków w dniach 14-16 stycznia. Wiele wskazuje więc na to, że wyniki sondażu mogą wiernie oddawać społeczne nastroje.

  Zobacz także  


Niekwestionowanym liderem jest Andrzej Duda, który według wyniku sondażu pewnie zmierza po reelekcję. Aż 44,96% respondentów zadeklarowało oddanie swojego głosu na obecnego prezydenta. Andrzejowi Dudzie brakuje więc zaledwie kilku punktów procentowych do zwycięstwa w pierwszej turze.

Zaskoczenia w sondażu

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska, która może liczyć na 23,11% głosów badanych. Trzecie miejsce w sondażu niespodziewanie zajął Szymon Hołownia, na którego zagłosować chce 9,86% respondentów. Dalsze miejsca zajęli Robert Biedroń (9,09%), Władysław Kosiniak-Kamysz (7,86%) i Krzysztof Bosak (5,12%). Kampania na dobre jeszcze nie wystartowała – niemal więc pewne jest, że wyniki sondażowe ulegną zmianie. 

 

Źródło: se.pl


Wszystko na temat:

Wiadomości Prezydent Andrzej Duda Szymon Hołownia Wybory Kampania wyborcza Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz