Genialne filmy podróżnicze

Najlepsze filmy o podróży

Mamy czasy takie, jakie mamy. Podróżowanie nie jest w tym momencie możliwe na taką skalę, jak było to chociażby dwa-trzy lata temu. Dlatego mamy dla was propozycje, które pozwolą wam przenieść się w zupełnie odległe zakątki świata. Oto najlepsze filmy podróżnicze, które koniecznie musicie zobaczyć. Który z nich skradnie wasze serce? 

Siedem lat w Tybecie 

Brad Pitt w filmie "Siedem lat w Tybecie". To historia o austriackim himalaiście - Heinrichu Harrerze, który wyrusza w kolejną wyprawę. Jednak z powodu wojny nie ma on możliwości powrócić do domu. Podczas przymusowego pobytu w Tybecie poznaje młodego Dalajlamę. Jak można się spodziewać - to spotkanie całkowicie zmienia jego życie. 

Materiały promocyjne filmu

Everest 

Mamy rok 1996. To czas, kiedy rozpoczęły się komercyjne wejścia na Mount Everest. I ten film jest właśnie o tym. O dramatycznej walce, podczas której zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada nam historię ośmiu himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla próbują zmierzyć się z eksremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Wielka i dramatyczna walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami, walka o tlen i o przetrwanie. "Everest" to film o granicach ludzkiej wytrzymałości. 

Wszystko za życie 

Film "Wszystko za życie" to produkcja, która opowiada o Christopherze. W 1992 roku kończy on Uniwersytet Emory. Mężczyzna jest wybitnym uczniem i sportowcem, przed którym czeka świetlana przyszłość. Ale jemu się to nie podoba. Dlatego decyduje się na zerwanie ze swoim obecnym życiem. Rodzaje swoje rzeczy, przekazuje oszczędności na cele charytatywne i rusza autostopem w przygodę swojego życia. 


Choć goni nas czas 

Historia o dwóch mężczyznach, którzy żyją w zupełnie dwóch różnych światach. Jeden z nich jest miliarderem, druhi z kolei mechanikiem. Chociaz Edward Cole i Carter Chambers mocno się różnią, to jednak los krzyżuje ich drogi. Dochodzą do wniosku, że nie zdążyli w ogóle realizować swoich marzeń. Wyruszają więc w podróż swojego życia, odkrywają przyjaźń i przeżywają wiele przygód. "Choć goni nas czas" to przezabawny film, który trzeba zobaczyć. 

Jedz, módl się, kochaj 

Dla wielu to nic innego jak bardzo naiwny film. Dla nas - to pięknie pokazane miejsce podróży. W końcu główna bohaterka - Elizabeth Gilbert - postanawia całkowicie odmienić swoje życie. I w tym właśnie celu postanowiła wyjechać w podróż. Najpierw do Włoch, potem do Indii, a na sam koniec do Indonezji. Musicie zobaczyć "Jedz, módl się, kochaj", który powstał na podstawie książki tej prawdziwej Eliszabeth Gilbert. 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO