Kto jest wielkim wygranym?

Najlepsze filmy 2020 roku wg Rotten Tomatoes

Gdyby nie to, że wciąż szaleje pandemia koronawirusa, to z pewnością bylibyśmy już po rozdaniu Oscarów 2021. Na ceremonię przyjdzie nam jeszcze poczekać, dokładnie do 26 kwietnia, a przełożona została dlatego, że było zbyt mało premier, aby można było z czegoś wybierać. Tego problemu nie ma z kolei Rotten Tomatoes. Serwis wybrał i zaprezentował właśnie 10 najlepiej ocenianych filmów w roku 2020. Publikacja listy wiążę się z corocznym wydarzeniem - Golden Tomato Awards, gdzie wyłania się najlepsze produkcje minionych miesięcy. 

TOP 10 filmów wg Rotten Tomatoes 

Zero dyskryminacji. Na liście najlepszych produkcji 2020 są zarówno produkcje, które miały dużą premierę, te które miały mniejszą, a także takie, które od razu pojawiły się na platformach streamingowych. Jedynym ważnym kryterium tutaj są oceny wystawione przez krytyków. Pod uwagę brano filmy od 1 stycznia 2020 roku do 28 lutego 2021 roku. 

Materiały promocyjne filmu Portret kobiety w ogniu

Oto, jak prezentuje się pełna lista 10 najlepszych produkcji według serwisu Rotten Tomatoes: 

1. Portret kobiety w ogniu
2. One Nighy in Miami 
3. Ma Rainey: Matka bluesa
4. Co w duszy gra
5. Niewidzialny człowiek
6. Nigdy, rzadko, czasami, zawsze
7. Minari
8. Nomadland
9. Hamilton 
10. Judas and the Black Messiah 

Wiele filmów pokrywa się tutaj z nominacjami do Oscarów 2021. Na pierwszym miejscu uplasował się jednak film w reżyserii Celine Sciammy, którego próżno szukać na listach oscarowych. Drugie miejsce należy do filmu Reginy King "One Night in Miami", który uzyskał kilka nominacji. Podium zamyka produkcja Netflixa, w której Chadwick Boseman zagrał swoją ostatnią rolę. 

Czy wyniki Oscarów ustanowią nową listę najlepszych produkcji 2020 roku? Tego dowiemy się już 26 kwietnia podczas 93. gali rozdania Nagród Akademii Filmowej. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO