Absolutne hity roku!

Najlepsze filmy 2020, które warto zobaczyć

Materiały promocyjne filmu

Ten rok był dla nas bardzo ciężki, ale kinematografia ma się całkiem w porządku. Powstało wiele ciekawych filmów, które zasługują na szczególne uznanie. My również mamy swoje typy i postanowiliśmy się nimi z wami podzielić. To filmy, które widzieliśmy, w które postanowiliśmy się wgryźć i które wyjątkowo nam się podobały. Zobaczcie nasz ranking najlepszych produkcji 2020 roku. Nie pożałujecie! 

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy 

Zaczynamy od bardzo mocnego tytułu. Jest to film... bardzo trudny, ale zdecydowanie wart zobaczenia. Opowiada o Tomku Komendzie, a dokładniej tym, co go spotkało. Został niesłusznie oskarżony i skazany za gwałt i zabójstwo nastolatki. Miał zaledwie 23 lata, kiedy trafił do więzienia z ciążącym na nim wyrokiem - 25 lat pozbawienia wolności. Dopiero po 18 latach odsiadki, ktoś zainteresował się sprawą na nowo i postanowił uwolnić mężczyznę zza krat. Twórcy filmu próbują znaleźć odpowiedź na pytania, które do dzisiaj nurtują wszystkich - jak to się mogło wydarzyć? Dlaczego człowiek, który od początku mówił, że jest niewinny i którego nie obciążały żadne dowody, mógł trafić na tyle lat do więzienia? Jedno jest pewne - "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to film, który powinien zobaczyć każdy... Do filmu Kazik nagrał piosenkę - "25 lat niewinności" i ją również wam polecamy. 

Diabeł wcielony 

Niesamowity obraz, który pokazuje, że nie każdy z nas rodzi się zły... Czasami pewne wydarzenia zmuszają nas do tego, abyśmy się takimi stali. Film opowiada o małżeństwie ze strasznymi skłonnościami, demonicznym księdzu, a także zdeprawowanym szeryfie. Oni wszyscy mają wielki wpływ na to, co stanie się z młodym Arvinem Russellem. To oni doprowadzą go do tego, czego dopuścił się w filmie. To mocny, psychologiczny film, który pokazuje nam całą drogę tego młodego człowieka. To wizja walki sprawiedliwych przeciwko ludziom, którzy nie mają w życiu żadnych zasad. "Diabeł wcielony" to produkcja, którą możecie obejrzeć na platformie Netflix. 

Niewidziany człowiek 

Filmów o niewidzialnym człowieku, tzw. człowieku widmo, było już całkiem sporo. Ale ten thriller (horror?) wyjątkowo udał się twórcom. Opowiada o Cecilii Kass, która uwikłana jest w małżeństwo ze znakomitym naukowcem, który w domu jest toksycznym i niebezpiecznym człowiekiem. Pewnego dnia postanawia od niego uciec i ukrywa się w domu swojej siostry i ich wspólnego przyjaciela z młodości. Kiedy jej mąż popełnia samobójstwo, zostawiając jej fortunę, Cecilia wie, że to jeszcze nie koniec. Zaczyna się obawiać, że jego śmierć to jedynie gra, która ma ją zniszczyć. I nie tylko ją, ale również jej bliskich. Ale jak komukolwiek to udowodnić, kiedy napastnika... nie widać? "Niewidzialny człowiek" to naprawdę mocna pozycja. Film jest naprawdę doskonale zrobiony i ma bogate podłoże psychologiczne. 


Niebo o północy 

Stosunkowo nowa pozycja, ale na pewno wiele osób będzie nią zachwyconych! Tak jak my. To postapokaliptyczna opowieść o losach Augustine'a, który jest samotnym naukowcem, który prowadzi badania w Arktyce. Próbuje on nawiązać kontakt z astronautami, który znajdują się na pokładzie statku, który wraca na Ziemię. Zamierza on ostrzec Sully i jej załogę przed tajemniczą katastrofą, która wstrząsneła światem. Jest to adaptacja powieści Lily Brooks-Dalton w reżyserii odtwórcy głównej roli - George'a Clooneya. Film "Niebo o północy" możecie obejrzeć na Netflixie. 

Może pora z tym skończyć 

Wstrząsający film, który warto zobaczyć (a "Może pora z tym skończyć" dostępny jest na Netflixie). Młoda kobieta wyjeżdża ze swoim nowym chłopakiem na jego rodzinną farmę. Chociaż ma wiele wątpliwości co do swojego związku, to decyduje się na ten krok, bo sądzi, że to może coś zmienić. Na tejże farmie zostaje uwięziona, z powodu śnieżycy, wraz z matką i ojcem swojego chłopaka. Pobyt ten sprawia, że kobieta zaczyna mocno kwestionować absolutnie wszystko, co sądziła do tej pory - poczynając od siebie, przez wiele różnych rzeczy, aż do swojego chłopaka. Film warty zobaczenia! Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO