×

Wyszukaj artykuł

"To twoja wina bo jesteś ładna, a mężczyźni mają swoje potrzeby"

Morgan Cipres dopuścił się molestowania 13-latki. Na razie nie zabiera głosu w sprawie

Patrycja | dnia: 13-12-2019 | skomentuj

Morgan Cipres dopuścił się molestowania 13-latki. Na razie nie zabiera głosu w sprawie

Zdjęcie poglądowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Dziennik „USA Today” opisał niezwykle bulwersującą sprawę – dotyczy ona molestowania. I to 13-letniej dziewczynki. Tego nadużycia dopuścić miał się francuski łyżwiarz figurowy Morgan Cipres. Zajmuje się tym już specjalna organizacja SafeSport, która walczy z nadużyciami w sporcie. To właśnie ona dotarła zarówno do zeznań dziewczyny, jej rodziców, jak i maili, które pojawiły się na przestrzeni tej sprawy. Łyżwiarz nie skomentował żadnych doniesień.

  Zobacz także  


Sprawa nie jest nowa – wszystko miało miejsce w 2017 roku. Właśnie wtedy Cipres i jego partnerka Vanessa James przygotowywali się do IO w Pjongczangu, w ośrodku AdventHealth Center Ice na Florydzie.

Znany łyżwiarz molestował dziecko?

Właśnie wtedy Cipres poznał 13-letnią łyżwiarkę, której zaczął wysyłać zdjęcia swoich genitaliów za pośrednictwem Instagrama. O całej sytuacji wiedzieli trenerzy, którzy byli odpowiedzialni za parę łyżwiarzy – John Zimmerman i Silvia Fontana. To właśnie oni odwiedzili rodziców dziewczynki, a jako argumentów używali:

to zaszkodziłoby olimpijskim przygotowaniom naszych podopiecznych

Dziewczyna z kolei usłyszała, że to ona jest winna całej tej sytuacji, bo:

jest ładna, a mężczyźni mają swoje potrzeby.

Póki co trenerzy odcinają się od oskarżeń, a sam łyżwiarz milczy jak zaklęty. „USA Today” podało również, że w sprawę zamieszany jest Vinny Dispenza, który jest trenerem w ośrodku, w którym w 2017 roku przygotowywali się łyżwiarze. On namawiał 13-latkę i jej koleżankę do tego, aby wysyłały swoje zdjęcia francuskiemu łyżwiarzowi, w zamian za… pizzę.
Amerykańska federacja łyżwiarstwa figurowego twardo podchodzi do sprawy – oświadczyła, że nie będzie tolerowała takich zachowań, a także zaapelowała, aby wszystkie podejrzane i podobne przypadki zgłaszać niezwłocznie do SafeSport.

Co będzie dalej? Czy Cipres odniesie się do zarzutów?


Wszystko na temat:

Molestowanie Morgan Cipres Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz