„Nie była to dla nas łatwa decyzja”

Michel Moran zamyka swoją restaurację! Prowadził ją przez 16 lat

AKPA

Michel Moran należy do najbardziej znanych restauratorów w naszym kraju. Uchodzi także za niekwestionowany autorytet kulinarny i specjalistę w dziedzinie gastronomii. Od 16 lat prowadził znaną z wyrafinowanej kuchni restaurację „Bistro de Paris”, ulokowaną w prestiżowym miejscu w Warszawie. Restauracja, która była w 2005 roku rekomendowana przez przewodnik „Michelin Guide”, była znanym punktem wśród osób ceniących sobie francuską kuchnię. Okazuje się jednak, że juror „MasterChefa” podjął właśnie decyzję o zamknięciu swojego lokalu. Poinformował o tym na Instagramie:

Tak jest w życiu jeden rozdział się kończy!!!! Ale nowe się zaczyna.
 

Moran opublikował też specjalne oświadczenie, w którym dokładnie skomentował sprawę zamknięcia swojego lokalu:

Szanowni Państwo, Drodzy Goście, Przyjaciele, ponad 40 lat swojego życia spędziłem w kuchni, a niemalże 16 lat gotując dla Was i z myślą o Was. Dzięki temu poznałem wielu fantastycznych ludzi, zawarłem mnóstwo przyjaźni, byłem świadkiem wielu pięknych wydarzeń. Myślę, że to czas niezwykły, bo co by nie mówić, przeżyliśmy razem kawałek życia. Niestety, moja „przygoda” z Bistro de Paris dobiegła końca i czuję się w obowiązku poinformować Państwa, że podjęliśmy decyzję o zamknięciu restauracji, a proszę mi wierzyć, nie była to dla nas łatwa decyzja.

Restaurator zdradził także, jakie ma dalsze plany:

Jednak nie porzucam gotowania. Nie rezygnuję z największej pasji i nie zamierzam osiąść na laurach. Warsztaty kulinarne, nauka gotowania i kulinarne metamorfozy to coś, czemu obecnie chciałbym się poświęcić i tym samym zaprosić do działania Was drodzy Państwo, do poznania „kuchni od kuchni”. Pracuję także nad zupełnie nowym projektem, który mam nadzieję już jesienią uda mi się zrealizować, ale tu nie zapeszajmy.

 

 


Smutek klientów

Na koniec Michel Moran podziękował swoim dotychczasowym klientom. Zapewnił jeszcze raz, że to nie koniec jego działalności:

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję za tych 16 wspólnych lat, za okazane zaufanie i sympatię, za to, że byliście. A ja nie żegnam się, ale mówię do zobaczenia.

Pod wpisem restauratora pojawiły się liczne komentarze, w którym internauci wyrażali smutek z powodu zamknięcia restauracji i życzyli Moranowi powodzenia w realizacji dalszych planów.

Wielka szkoda :( Jednak cieszę się, że udało mi się odwiedzić Szefa i posmakować jego kuchni :) Powodzenia!

Wy też będziecie tęsknić za jego restauracją?




Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO