×

Wyszukaj artykuł

Już po losowaniu!

Mistrzostwa Europy 2020 – wiemy z kim zagrają Polacy

Redakcja Pinbook | 02-12-2019 | skomentuj

Mistrzostwa Europy 2020 – wiemy z kim zagrają Polacy

Fotografia poglądowa

OceńNa to losowanie piłkarscy kibice czekali od momentu zakwalifikowania się Polaków do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W Bukareszcie zostały rozlosowane grupy Euro 2020. Patrząc na naszą grupę można powiedzieć jedno - będzie piekielnie ciężko. Na pomoc Polakom może przyjść jednak odnowiony format turnieju – do fazy pucharowej awansuje bowiem aż 16 spośród 24 drużyn (pierwsze dwa miejsca w grupie i 4 najlepsze drużyny z miejsc trzecich).  

  Zobacz także  


Polacy mogą być pewni, że zagrają z Hiszpanią (20 czerwca) i Szwecją (24 czerwca). Pierwszym grupowym rywalem biało-czerwonych będzie natomiast reprezentacja, która wygra ścieżkę B baraży. Może być to: Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia. To z jedną z tych drużyn zagramy nasz mecz otwarcia - odbędzie się on 15 czerwca. Polacy zagrają w Bilbao (Hiszpania) i Dublinie (Irlandia). 

Grupy Mistrzostw Europy 2020 

W Bukareszcie poznaliśmy niemal kompletne grupy przyszłorocznego turnieju. Najciekawiej wygląda grupa F, która już teraz okrzyknięta została mianem grupy śmierci. Zagrają w niej Niemcy, Francuzi, Portugalczycy i zwycięzca barażowej ścieżki A (Islandia, Rumunia, Węgry lub Bułgaria). Baraże rozegrane zostaną w przyszłym roku. 

GRUPA A: Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia  
GRUPA B: Belgia, Rosja, Dania, Finlandia  
GRUPA C: Ukraina, Holandia, Austria, Zwycięzca baraży ze ścieżki D (Gruzja, Białoruś, Macedonia Północna, Kosowo)  
GRUPA D: Anglia, Chorwacja, Czechy, Zwycięzca baraży ze ścieżki C (Szkocja, Izrael, Norwegia, Serbia)

GRUPA E: Hiszpania, Polska, Szwecja, Zwycięzca baraży ze ścieżki B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja, Irlandia)
  
GRUPA F: Niemcy, Francja, Portugalia, Zwycięzca baraży ze ścieżki A (Islandia, Rumunia, Bułgaria, Węgry) 


Wszystko na temat:

Sport Piłka nożna Reprezentacja Mistrzostwa Europy Wszystkie tagiKomentarze: